Nuo nerimo iki depresijos ar panikos atakų: kaip su tuo kovojo įžymybės?

Šiais laikais kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą taip madinga, kad retkarčiais atrodo – jau nebėra nieko, apie ką kalbėti būtų nedrąsu.
Cara Delevingne, Emma Stone, Miley Cyrus, Demi Lovato
Cara Delevingne, Emma Stone, Miley Cyrus, Demi Lovato / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vis tik nors daugelis įžymybių ir sutinka į viešumą paskleisti savo meilės ir nuodėmių istorijas, mažai jų prabyla apie vidines savo dramas, slepiamas nuo visuomenės akių suvaidinta šypsena.

Jos turtingos, sėkmingos ir gražios, tačiau lygiai taip pat yra susidūrusios su depresija, nerimu ar netgi – panikos atakomis.

Sudalyvavusios prieš tylėjimą apie psichikos sutrikimus nukreiptoje kampanijoje „Time to Change“, jos pasakojo apie savo psichikos problemas ir atskleidė, kiek daug joms reiškė paprasčiausia galimybė išsipasakoti.

Cara Delevingne (23 m.)

„Scanpix“ nuotr./Cara Delevingne stilius
„Scanpix“ nuotr./Cara Delevingne

Gražuolė ir sėkme vargu ar galinti skųstis manekenė Cara Delevingne yra įrodymas to, jog depresija gali užklupti kiekvieną. Būdama vos 15-os metų paauglė taip stipriai ją išgyveno, kad buvo priversta kreiptis pagalbos į specialistus.

Dabar C.Delevingne tikina, kad su užklumpančiu liūdesiu ji kovoja rašydama, užsiimdama joga arba tiesiog kalbėdama su artimiausiais žmonėmis.

„Bendravimas yra pats svarbiausias dalykas. Nereikia gėdytis to, jog sergate depresija ar kita psichikos liga. Svarbu apie tai pasikalbėti su artimiausiais žmonėmis ir neužsidaryti vienumoje tarp keturių sienų. Patikėkite išsikalbėjimas tikrai išgydo“, – pasakojo modelis.

Kristen Stewart (25 m.)

„Scanpix“/AP nuotr./Kristen Stewart
„Scanpix“/AP nuotr./Kristen Stewart

Nuo pat vaikystės augdama visuomenės dėmesio centre (aktorė būdama 11-os metų nusifilmavo garsiojoje juostoje „Panikos kambarys“ su Jodie Foster), žymioji „Saulėlydžio“ žvaigždė Kristen Stewart tikina paauglystėje nuolat jausdavusi nerimo priepuolius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ne tik liūdesys: 7 subtilūs depresijos ženklai

„Beprotiškai mėgau viską kontroliuoti – jei nežinodavau, kaip vienas ar kitas dalykas man pavyks, tiesiog pati save susisargdindavau. Galiausiai išmokau atsipalaiduoti ir pasidaviau gyvenimo tėkmei.

Anksčiau man būdavo gėda, kad taip dažnai verkiu, tačiau dabar manau, kad jausmai ir sugebėjimas juos išreikšti – tai gyvenimo dovana“, – pasakojo K. Stewart.

Emma Stone (27 m.)

„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr./Emma Stone ir Andrew Garfieldas
„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr./Emma Stone ir Andrew Garfieldas

Oskarui nominuota aktorė Emma Stone taip pat atskleidė, kad dar prieš savo karjerą jai teko išgyventi itin intensyvias panikos atakas, o vienintelis dalykas, kuris jai tuo metu padėdavo – atviri pokalbiai su mama.

„Buvo tikrai labai baisu. Pirmąjį kartą panikos ataka mane užklupo, kuomet svečiavausi pas draugą. Tuomet atrodė lyg degtų visas namas. Paskambinau mamai ir ji atvažiavo manęs pasiimti. Nuo to karto panikos atakos retkarčiais mane kamuodavo dar bent trejus metus, tačiau pasikalbėjusi su mama visuomet nurimdavau“, – pasakojo E.Stone.

Ellie Goulding (29 m.)

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ellie Goulding
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ellie Goulding

Kuomet garsi dainininkė Ellie Goulding dėl menko pasitikėjimo savimi patyrė pirmąją panikos ataką, pagalbos ji kreipėsi į draugę.

„Kartą po vienos fotosesijos traukiniu važiavau į laidotuves ir staiga pajutau, kaip stipriai pradėjo plakti mano širdis – akimirką maniau, kad tuoj patirsiu širdies smūgį, tad griebiau telefoną ir paskambinusi draugei paprašiau, kad ji nuvežtų mane į ligoninę. Ten ir sužinojau, kad mane buvo ištikusi panikos ataka.

Nuo tos dienos jos kartojosi ganėtinai dažnai, tačiau apsilankymas pas psichologę ir kognityvinė terapija man padėjo išgyti“, – tikino E.Goulding.

J.K.Rowling (50 m.)

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rašytoja  J. K. Rowling
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rašytoja J. K. Rowling

Keletą metų, kol jos garsiosios knygos apie Harrį Potterį tapo pasauliniu fenomenu, išsiskyrusi ir nė penso kišenėje neturinti vieniša mama J.K.Rowling taip pat balansavo ant depresijos bedugnės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeutė Jolanta Bičkienė: „Vieną klastingiausių depresijos formų gali slėpti ir šypsena“

„Pagalbos kreipiausi vien dėl savo dukros. Kartą pamaniau, kad taip neteisinga, neteisinga, kad ji augs su tokios būklės savo mama. Niekada nejaučiau gėdos, kad sirgau depresija, ir nė kiek nebijojau apie tai kalbėti – įveikiau ganėtinai sunkų savo gyvenimo etapą ir dabar išties savimi didžiuojuosi“, – pasakojo J.K.Rowling.

Demi Lovato (23 m.)

AFP/„Scanpix“ nuotr./Demi Lovato
AFP/„Scanpix“ nuotr./Demi Lovato

Būdama paauglė šiuo metu itin garsi dainininkė ir aktorė išgyveno ganėtinai sunkią diagnozę – bipolinį sutrikimą (sunki maniakinės depresijos forma), kuris pasireikšdavo dar ir valgymo sutrikimais.

„To visiškai nėra ko gėdytis ir slėpti. Manau, apie psichines ligas kalbėti tiesiog būtina, juk tai padės panašaus likimo žmonėms suprasti, kad ne jie vieni turi susidoroti su tokiais sunkumais. Kalbėjimas ir dalijimasis savo bėdomis išties padeda – būtent tai padėjo ir man“, – pasakojo D.Lovato.

Miley Cyrus (23 m.)

„Scanpix“/AP nuotr./Miley Cyrus
„Scanpix“/AP nuotr./Miley Cyrus

Depresijos kamuojama M.Cyrus kartą dar būdama paauglė užsirakino savo kambaryje ir nieko neįsileido, tad jos tėvui Billy Ray Cyrusui teko išlaužti dukros kambario duris.

Dabar garsioji dainininkė nė kiek nesigėdija kalbėti apie tuometinę savo būklę ir tikisi, kad jos istorija suteiks drąsos panašaus likimo gerbėjams nebijoti kreiptis pagalbos į specialistus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų