Nuo pavojingų virusų turime saugoti ne tik save, bet ir kitus

Aplinkui knibždėte knibžda sveikatai pavojingi virusai? Svarbiausia nepanikuoti ir pirmiausia pasirūpinti savimi bei savo artimaisiais. Jau sergantys pacientai atsakingi tampa ne tik už save – jie turi saugoti ir kitus, dar ligos neužkluptus asmenis. Ką reikėtų žinoti kiekvienam iš mūsų, ypač jei galimai užklupo virusinės kilmės liga? Šiame straipsnyje pateikta keletas svarbių žinučių, kurias verta įsiminti kiekvienam iš mūsų – nesvarbu, ar sergame patys, ar liga užklupo mūsų brangiausiuosius.
Čiaudulys
Čiaudulys / Vida Press nuotr.
  • Jei įtariama, kad sergama, arba jau žinoma apie virusinės infekcijos diagnozę, tuomet būtina nepamiršti, kad reikia saugoti ir aplinkinius – tik taip galime veiksmingai sustabdyti infekcijos plitimą.
  • Jau sergantiems pacientams privalu laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosėti arba čiaudėti reikėtų tik į vienkartinę nosinaitę arba prisidengiant sulenkta alkūne). Vėliau tokias panaudotas servetėles būtina saugiai išmesti, o drabužius – pasikeisti.
  • Nosies išskyroms taip pat reikėtų naudoti tik vienkartines popierines nosinaites ir jas kuo dažniau keisti bei saugiai išmesti į uždaromą šiukšliadėžę, taip sumažinant tikimybę, kad jomis pasinaudos ar jas palies kitas asmuo.
  • Rekomenduojama dėvėti apsaugines medicinines kaukes, kurios mažina virusų plitimo tikimybę oro lašeliniu būdu (jos turi gerai apgaubti skruostus, burną, smakrą ir nosį, tad labai svarbu jas teisingai užsidėti). Kaukes reikia keisti kuo dažniau, ypatingai joms sudrėkus. Negalima liesti išorinės kaukės pusės, o pasikeitus kaukę būtina nusiplauti ir (arba) dezinfekuoti rankas. Medicininė kaukė taip pat turi būti išmetama saugiai, t.y. plastikiniame maišelyje.
Arno Strumilos / 15min nuotr./Veido kaukė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Veido kaukė
  • Sergantis asmuo turėtų kuo ilgiau likti namie ir neiti į darbą, mokyklą, universitetą ar kitas viešas vietas, taip pat patariama laikytis atokiau nuo kitų asmenų. Kelionės ir komandiruotės turi būti atšaukiamos, o susitikimai ar renginiai – nukeliami.
  • Sergančiam pacientui taip pat reikia kuo dažniau plauti rankas muilu ir vandeniu bent 20 sekundžių bei naudoti dezinfekuojančius tirpalus, gelius, putas. Pirmenybė teikiama rankų plovimui, o dezinfekcinės priemonės praverčia tada, kai nusiplauti rankų nėra galimybių. Idealu kruopščiai nuplautas rankas dar papildomai dezinfekuoti.
  • Virusine infekcija sergančiam pacientui būtina atsakingai laikytis paskirto gydymo režimo, kuris gali apimti gydymą pritaikytais antivirusiniais vaistiniais preparatais (antibiotikai šiuo atveju netinka, nebent liga jau komplikavosi bakterine infekcija ir tokie vaistai buvo atsakingai paskirti gydytojo) bei simptominį gydymą, kurio pagrindas yra nemalonių ligos požymių palengvinimas, pavyzdžiui, karščiavimo mažinimas, skausmo malšinimas ir panašiai.
  • Greičiau pasveikti padeda tinkamas simptominis gydymas. Svarbu prižiūrėti nosies gleivinę, stengtis atstatyti jos funkcijas. QUIXX® daily – tai izotoninis jūros vandens nosies purškalas / aerozolis, skirtas nosiai valyti ir drėkinti. QUIXX® daily aktyviai ir kruopščiai praskalauja nosį ir sumažina bakterijų, virusų, alergenų bei žiedadulkių, kietųjų dalelių, dulkių kiekį bei padeda pašalinti perteklines gleives. Nosis veiksmingai išvaloma, drėkinama ir taip greičiau atkuriamos natūralios jos funkcijos – gali būti reikšmingai sumažinamos ir įvairių virusų dauginimosi galimybės bei palengvinamas kvėpavimas.
  • Svarbu akcentuoti, kad net ir gerai besijaučiantis pacientas dar gali kurį laiką užkrėsti kitus asmenis – tai priklauso nuo individualaus atvejo, todėl būtina paisyti tik tam asmeniui suteiktų rekomendacijų ir saugoti kitus. Labai svarbus sąmoningumas ir atsakingumas ne tik dėl savo, bet ir dėl kitų sveikatos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai