Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Organizmą stiprinantys produktai

Dabar, kai aplink siaučia virusai, turėti stiprų organizmą labai svarbu. Žinoma, naivu būtų tikėtis, kad pavieniai maisto produktai staiga sustiprins jūsų organizmą. Tačiau vartoti jų, kai aplink daug kas serga, išties verta.
Bičių produktai
Bičių produktai / Fotolia nuotr.

Bičių produktai

Pasak mitybos specialistų, kad sustiprintume imunitetą, atgautume jėgas ir darbingumą, nebūtina saujomis gerti sintetinių vitaminų. Užtenka ištisus metus su pertraukomis vartoti bičių produktų (medaus, žiedadulkių, bičių duonelės ir kt.).

Bičių produktuose gausu baltymų, aminorūgščių, mineralų, vitaminų, fermentų, fitoncidų, kai kurių hormonų, baktericidinių medžiagų. Dėl juose esančių monosacharidų bičių produktai lengvai pasisavinami. Jei nesate alergiška, šaltuoju metų laiku kasdien suvalgykite po desertinį šaukštą medaus ar po šaukštelį žiedadulkių (reikėtų vartoti kuo įvairesnių bičių produktų). Ypač jei aktyviai sportuojate, laikotės dietos, rengiatės egzaminams, dirbate sunkų fizinį ar protinį darbą, jaučiatės išsekusi – suteiks energijos ir sustiprins organizmą.  

Pagal naujausias specialistų rekomendacijas, geriausiai meduje esančios biologiškai aktyvios medžiagos pasisavinamos, kai medų lėtai čiulpiame, kol jis ištirpsta. Jo įmaišius į karštą gėrimą, labai sumažėja produkto gydomosios savybės, jis kitaip pasisavinamas.

 

Spanguolės

Fotolia nuotr./Spanguolės
Fotolia nuotr./Spanguolės

Šios uogos yra tikras vitaminų užtaisas. Spanguolėse gausu imunitetą stiprinančių vitaminų C, P, PP ir B grupės. Jose daug kalio, kalcio, fosforo, geležies, mangano, jodo, nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio ląsteles saugančių antioksidantų. Taip pat medžiagų, kurios naikina bakterijas ir virusus, slopina uždegimus. Naujausiais moksliniais tyrimais nustatyta, kad spanguolės padeda atsinaujinti ir žarnyno mikroflorai. Kuo ji sveikesnė, tuo atsparesni esame ligoms.

Pasak gastroenterologų, spanguolių nepatartina vartoti sergant ūminiu skrandžio ir žarnyno uždegimu, sergant inkstų akmenlige, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, esant padidėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui.
Spanguoles galite valgyti trintas ir sumaišytas su alavijų sultimis bei medumi – peršalimo ligų profilaktikai nerasite geresnio vaisto. 

 

Jūros kopūstai

Fotolia nuotr./Jūros kopūstai
Fotolia nuotr./Jūros kopūstai

Jei kartą per savaitę valgysite jūros kopūstų (galite jų dėti į salotas, sriubas, troškinius ir kt.), ne tik sustiprinsite imuninę sistemą, bet ir sumažinsite riziką susirgti kitomis ligomis. Juose yra medžiagų, kurios šalina blogąjį cholesterolį, sunkiuosius metalus (aktualu miestų gyventojams, kvėpuojantiems užterštu oru) ir laisvuosius radikalus.
Jūros kopūstuose biologiškai aktyvių medžiagų yra gerokai daugiau nei paprastuose kopūstuose. Jie turi net dešimtkart daugiau magnio, penkiolika kartų daugiau geležies, dvigubai daugiau fosforo bei kitų vertingų medžiagų (aminorūgščių, pektinų, karoteno, vitaminų C, D ir B grupės, kalio, kalcio, bromo, jodo).

Puikus derinys morkų salotos su alyvuogėmis ir 2–3 šaukštais jūros kopūstų. Arba sumaišykite šviežius obuolius, burokėlius, jūros kopūstus, medų ir riešutus.

Jeigu sergate virškinimojo trakto, kepenų, inkstų, kai kuriomis plaučių ligomis, yra padidėjęs organizmo jautrumas jodui, prieš pradėdama vartoti jūros kopūstus, pasitarkite su gydytoju.

 

Cinamonas

Fotolia nuotr./Cinamonas
Fotolia nuotr./Cinamonas

Ištirta, kad cinamone esantys eteriniai aliejai naikina virusus ir bakterijas, slopina uždegimus ir stabdo grybelių dauginimąsi. Cinamonas taip pat padeda šalinti toksinus ir neleidžia organizme kauptis laisviesiems radikalams. Tai veiksminga natūrali priemonė sutrikus virškinimui, esant antsvoriui, sąnarių ligoms, peršalus, nusilpus imuninei sistemai, sergant gripu ar cukriniu diabetu. Pasirodo, šis prieskonis gerina kasos veiklą, reguliuoja insulino išsiskyrimą ir mažina gliukozės kiekį kraujyje.

Cinamono ir medaus mišiniu galite skaninti varškę, arbatą, vandenį. Vartokite jo užpilus, nuovirus. Sveika rytą pradėti puodeliu arbatos, pagardintos šaukšteliu cinamono ir medaus. Žinoma, jei nesate pastarajam alergiška.
Cinamono nepatartina vartoti nėščiosioms, nes jis skatina gimdos susitraukimus. Dėl vartojimo pasitarkite su gydytoju.

 

Imbierai

Fotolia nuotr./Imbieras
Fotolia nuotr./Imbieras

Imbierų arbata su citrina ir medumi, regis, jau yra yra tapusi žiemos gėrimų klasika. Ir tai išties sveikatai naudingas augalas. Šviežio imbiero šaknys skatina prakaitavimą, todėl nuo seno yra naudojamos kaip „valantis“ preparatas. 

Imbieras gelbsti ir persišaldžius, taip pat yra puiki profilaktikos priemonė nuo virusų, įvairių uždegimų. Jis dezinfekuoja burnos ertmę, tad puikiai tinka sergant gerklės ligomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos