Taigi, pasidomėkime, kokį gėrį galime išspausti iš paprastųjų ir sudėtinių angliavandenių.
Paprastųjų angliavandenių gausu vaisiuose, daržovėse, uogose, baltų miltų gaminiuose, piene ir jo produktuose, greitajame maiste, makaronuose, saldžiuose gėrimuose, visuose desertuose, cukruje. Kaip matome, sąrašas tikrai ne pats sveikiausias.
Kai tik cukraus kiekis kraujyje mažėja, tuomet prarandame energiją, tampame mieguisti, norime ko nors saldaus. Užkandę kažko iš sąraše esančio maisto, greitai susigrąžiname jėgas, tačiau naudos čia nedaug. Tai primena laužą, kuris greitai įsidega ir dar greičiau užgęsta. Taigi, alkis numalšintas, bet tik tą akimirką, o po pusvalandžio ir vėl kažko norėsime. Paprastieji angliavandeniai – tai tiesus kelias į nutukimą ir įvairias ligas.
Taip pat skaitykite: Norisi ko nors saldaus ar sūraus? Sužinokite, kokių medžiagų trūksta jūsų organizmui
O štai sudėtiniai angliavandeniai veikia visai kitaip, juos galime pavadinti geraisiais ir naudingais mūsų organizmui, kadangi jie lėčiau įsisavinimi ir ilgiau suteikia sotumą bei energijos jausmą. Tokių aptiksite daugelyje grūdų, kruopų – avižų, sorų, grikių, bolivinių balandų, rudųjų ryžių (venkite manų, baltųjų ryžių, kuskuso, kukurūzų, bulgur kruopų), pilno grūdo produktuose (duonoje, makaronuose), nesaldžiuose vaisiuose, daržovėse. Dar daugiau atsakymų, ką valgyti, kad nestokotumėte energijos, rasite štai ČIA.
Tiesa, kad ir kokie angliavandeniai atrodo patrauklūs, jų vertėtų vartoti su saiku – tiek paprastųjų, tiek sudėtinių, o užvis geriausia valgyti pirmoje dienos pusėje. Taip išvengsite ir papildomų kilogramų, tačiau džiaugsitės puikia savijauta.
Taip pat skaitykite: Subalansuota vasaros dieta: per savaitę neteksite iki 4 kg