Vis dėlto kuo toliau, tuo labiau pasaulis atranda, kad veganizmas turi daugiau privalumų nei trūkumų – skirtingai nei buvo teigiama anksčiau. Dabar jau sutinkama, kad subalansuota veganų mityba tinka bet kokio amžiaus žmonėms, padeda išvengti širdies ligų, didelio kraujospūdžio, padidėjusio cholesterolio kiekio, cukrinio diabeto, nutukimo, vėžio ir pan. Taigi šiandien, lapkričio 1-ąją, kai minima pasaulinė veganų diena, kviečiame susipažinti su garsiausiais veganais atletais. Paneikime vieną populiariausių mitų, kad nuo veganų maisto žmonės, negaudami mėsos ir pieno produktų, tampa silpni...
► Įspūdingo kūno savininkas atletas Frankas Medrano demonstruoja išties įspūdingas savo kūno galimybes. Jis jau ne vienerius metus propaguoja griežtai veganišką gyvenimo būdą. Susidomėjęs sportu dar mokykloje, ilgainiui F. Medrano atsisakė įprastos mitybos, tačiau tai netrukdo puikuotis iš kojų verčiančiu kūnu. Frankas tikina, kad augalų pagrindu sudaryta dieta – tai supersveikata. „Maniau, kad įprasta mityba man suteikia energijos, tačiau tai, kaip jaučiuosi dabar, yra nuostabu. Tiesiog skraidau! – teigia F. Medrano. – Esu veganas, todėl nevalgau jokios mėsos ar kitokių gyvūninių produktų. Mano dietoje nerasite riebių produktų, atvirkščiai, ji praturtinta supermaistu, beveik nevartoju druskos, valgau daug daržovių.“
► Kitas ne mažiau įspūdingai atrodantis kultūristas – Jimas Morrisas, savo karjerą pradėjęs vėlesniais metais.
Nuo 1966-ųjų pradėjęs pirmąsias savo kovas, jis gali puikuotis ne vienu įspūdingu titulu. Nuo 1985 m. Jimas tapo vegetaru, o nuo 2000-ųjų – veganu. Tuo metu jam buvo 65-eri. Sportininkas teigia, kad jis, atsisakęs gyvūninės kilmės maisto ir riebalų, pasijuto kur kas sveikesnis. Beje, T. Colino Campbelo knygą The China Study (šios knygos autorius neseniai svečiavosi ir Lietuvoje vykusioje „Anne Wigmore žalio maisto“ konferencijoje) vadina savo biblija. „Sveikata ir sveika gyvensena – tai gyvenimo kelias. Ne tik dieta ir ne tik pratimai, o jų duetas yra labai svarbu. Prisiimkite visišką atsakomybę už save ir savo sveikatą. Jūs patys esate visko kūrėjai“, – teigia Jimas Morrisas.
► Richas Rollas veganišką gyvenimo būdą ir sportą propaguoja jau nuo 2006-ųjų. Sulaukęs 40-ies, jis suprato, kad sveikata prastėja dėl netinkamo gyvenimo būdo, alkoholio, nevisavertės mitybos ir sporto trūkumo. Dabar Richui yra 47-eri, o kūno jam pavydėtų net perpus jaunesni vyrukai! Nieko keista, kad atletas pasiekė puikių rezultatų dalyvaudamas įvairiose varžybose, ultramaratonuose. Beje, 2009 m. R. Rollas pateko į 25 geriausios fizinės formos vyrų pasaulyje sąrašą. Jis taip pat pasauliui skleidžia naudingą informaciją apie veganizmą, dalijasi patirtimi, kaip iš vidutinio amžiaus vyruko, negalėjusio pasigirti sveikata, užkopė ir atletų pasaulio viršūnę. „Supratau, kad esu pajėgus pakeisti savo kūną, gyvenimo būdą. Patikėkite manimi, jeigu jausčiau, kad man reikia mėsos ar pieno produktų, nevengčiau jų. Bet jaučiu, kad galiu puikiai apsieiti ir be to“, – sako R. Rollas.
► Amanda Riester – kultūristė ir boksininkė. Beje, boksininkai buvo ir jos abu seneliai bei tėtis, tad Amanda turėjo ko iš jų pasimokyti. Gal todėl dar net 18 metų nesulaukusi Amanda jau džiaugėsi ne vienu svarbiu apdovanojimu. Dailaus kūno mergina anksčiau buvo vegetarė, o dabar – aistringa veganė, mylinti gyvūnus ir besirūpinanti jų saugumu. A. Riester pasakoja, kad vegetare tapo dar būdama 5-erių, kai suprato, kad mėsa atkeliauja iš gyvūnų, o visiška vegane – 29-erių 2009 metais. „Manau, būti vegane – teisinga. Netikiu, kad Dievas į pasaulį paleido šiuos nuostabius gyvūnėlius tam, jog jie būtų nužudyti. Kaip įveikusi vėžį noriu pasakyti, kad dieta, kurios pagrindas – augalai, yra puikiausiais būdas sustabdyti vėžinių ląstelių augimą ir dauginimąsi. Didžiuojuosi būdama vegane – esu stipri ir laiminga“, – teigia Amanda.