Pasikeitusios kūno formos po gimdymo: paaiškino, kada nepadės dietos ir sportas

Po gimdymo likę papildomi kilogramai – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo susiduria moterys. Kartais net praėjus metams diskomfortą kelia prasiskyrę pilvo raumenys, formą praradusi krūtinė ar pūpsantis pilvukas, dėl kurio sulaukiama ir sveikinimų su dar vienu nėštumu. „Nordclinic“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Andrius Pajėda pasakė, kokie veiksniai lemia, ar kūno formos atsistatys, ir kada nebus efektyvios jokios dietos bei sportas, rašoma klinikos pranešime spaudai.
Andrius Pajėda kalba apie kūno formas po gimdymo
Andrius Pajėda kalba apie kūno formas po gimdymo / 123RF, pranešimo autorių nuotr.

Pilvas ir krūtinė prisitaiko, bet pilnai nebeatsistato

Moters kūnas daro stebuklus – puikiai prisitaiko prie augančios gyvybės ir tai yra nuostabu. Tačiau natūralu, kad pagimdžius vaikelį mama susimąsto ir apie tai, kaip susigrąžinti buvusias kūno formas.

Kai kurios moterys prieš nėštumą ir jo metu, pasitarus su gydytoju ginekologu, sportuoja, kontroliuoja kūno kilogramų augimą sveika mityba, o tai, pasak gydytojo A.Pajėdos, ypač svarbu siekiant kuo greičiau atstatyti figūrą po gimdymo.

123RF.com nuotr./Nėščioji sportuoja namuose
123RF.com nuotr./Nėščioji sportuoja namuose

Ir atvirkščiai – kuo daugiau kilogramų priauga nėščioji, kuo mažiau juda fiziškai, tuo sunkiau susigrąžinti buvusią figūrą. Vis dėlto ne viskas yra moters rankose. Yra atvejų, kai sportas ir asmeniškai dedamos pastangos nepadeda. Tuomet jaučiamas nusivylimas, ypač jei išbandomos įvairios sporto rūšys, koreguojama mityba, bet rezultatų nėra.

„Dažniausios problemos yra išsiskyrę pilvo raumenys, praradusios formą krūtys ir kabantis pilvukas, kuris gali likti dėl priaugto svorio bei nebesusitraukti, odos perteklius, jei nėštumo metu priaugama 20 ir daugiau kilogramų. Krūtys patiria iššūkį, nes per nėštumą ir žindymą išdidėja, po to vėl grįžta į buvusią formą bei dydį – deja, oda ne visuomet seka paskui.

Tokia pati situacija yra su pilvu. Jei dėl nėštumo metu patiriamo spaudimo atsiranda raumenų diastazė (prasiskyrimas), pilvukas gali atrodyti nuolat padidėjęs. Tai moterims kelia emocinį ir fizinį diskomfortą, skatina kompleksus. Buvo atvejų, kai pacientė guodėsi, jog draugės sveikina ir galvoja, kad ji vėl laukiasi“, – sakė gydytojas A.Pajėda.

Siekiant rezultato, prireiks kantrybės

Siekiant išvengti itin žymių pokyčių, svarbu prieš kiekvieną nėštumą ruoštis – sportuoti, būti aktyviai, nepriaugti daug svorio, tuomet atiduoti energiją savo vaikeliui, o krūtų, pilvo formų problemas tvarkyti vėliau, kai kūnas atsigaus.

Gydytojas A.Pajėda atkreipė dėmesį, kad nors kartais moterys nori labai greito rezultato, skubėti pas plastikos chirurgą po gimdymo nereikėtų, mat tik praėjus bent pusei metų nuo žindymo krūtimi pabaigos, kai krūtinė bus susitraukusi, galima įvertinti esamą jos dydį, formą ir galimus korekcijos būdus.

Siekiant išvengti itin žymių pokyčių, svarbu prieš kiekvieną nėštumą ruoštis.

Taip pat, jei planuojama turėti daugiau vaikų ateityje, operacijas – tiek krūtų, tiek pilvo korekciją, plastiką, riebalų nusiurbimą – siekiant ilgalaikio rezultato, atlikti geriausia jau po šeimos pagausėjimo, nes kiekvieno nėštumo metu kūnas keičiasi.

Pagrindinės kūno vietos, kurias norima koreguoti po gimdymo yra krūtys, pilvas, juosmuo, lytiniai organai, sėdmenys. Pastebima, kad vis dažniau moterys renkasi kombinuotą operaciją (angl. „Mommy makeover“), kai vienu metu koreguojamos krūtys jas pakeliant arba didinant implantais ir atliekama pilvo plastika – pašalinamas odos perteklius, sutraukiami sieniniai raumenys pilvo zonoje.

Po operacijos praėjus maždaug mėnesiui, jau galima grįžti prie įprastos rutinos, išskyrus fizinį judėjimą. Sportuoti negalima apie aštuonias savaites. O galutinis rezultatas matomas po šešių mėnesių.

„Tiek koreguojant formas sportu, kai tai įmanoma, tiek planuojant plastinę operaciją, kai yra fiziologinių problemų, kurių sportas neišspręs, pirmiausia reikia būti kantrioms ir leisti savo kūnui ramiai atsistatyti. Tokiu atveju bus galima pasiekti ilgalaikių bei efektyvių rezultatų“, – akcentavo gydytojas A.Pajėda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų