Pirmiausia privalote suprasti, kad visų greito poveikio dietų rezultatai laikini.
Nors laikydamiesi tokių dietų netenkame svorio, labai didelis šansas, kad jis grįš. Bet koks dietos planas, reikalaujantis nutraukti daugelio produktų vartojimą, yra žalingas sveikatai.
Taip pat skaitykite: Dukano dieta: mitybos planas, pasižymintis ilgalaikiu poveikiu
Venkite greito poveikio dietų ir sveikai maitinkitės
Verčiau prakeikite nepavykusią greito poveikio dietą nei gailėkitės, kad taip trumpai pasidžiaugėte rezultatais. Nereaguokite pernelyg jautriai ir neprisikimškite maisto iš liūdesio.
Verčiau valgykite saikingai, susikoncentruodami ties naudingu maistu. Štai keletas pagrindinių mitybos taisyklių norintiems palaikyti sveiką gyvenimo būdą:
- Per dieną suvalgykite 5–9 porcijas įvairių vaisių ir daržovių.
- Gerkite sojos arba neriebų pieną, valgykite jogurtą.
- Maitinkitės įvairių kruopų košėmis: kynvos, miežių, avižų, t. t.
- Valgykite liesus baltymų šaltinius: žuvį, pupeles, t.t.
- Įsitikinkite, kad vartojate sveikus riebalus: alyvuogių ar rapsų aliejų, riešutus ir avokadą.
- Sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį ir riebaus maisto porcijas (ypač tų, kuriuose nėra nieko naudingo, išskyrus miltus ir kalorijas).
Sveikas kasdienių patiekalų ir užkandžių kiekis
Daugelis mitybos ekspertų pataria per dieną valgyti tris pagrindinius patiekalus ir du užkandžius. Dažniau valgant palaikoma greitesnė medžiagų apykaita, tačiau tai galioja ne visiems, nes visų žmonių skirtinga dienotvarkė ir fizinės veiklos įpročiai.
Mažiau prisivalgysite, jei atėjus pietų metui nebūsite alkani kaip vilkas, o nuo šeštos valandos patariama nebevalgyti. Labai svarbu, kad patiekalai būtų subalansuoti ir visuomet patiekiami panašiomis porcijomis.
Jūsų kūno funkcijos geriausiai veikia tada, kai maitinate jį sveikai ir reguliariai, valgydami baltyminį maistą, pilno grūdo produktus ir sveikųjų angliavandenių turinčius produktus.
Kiek kalorijų reikia per dieną?
Atminkite, kiekvieno žmogaus kalorijų poreikis skiriasi, tačiau yra nustatytos tam tikros taisyklės, kuriomis galima vadovautis. Moterys suvartoja mažiau kalorijų, palyginti su vyrais, nes turi mažiau raumeninės masės ir išeikvoja ne tiek daug kalorijų.
Taip pat skaitykite: Ji24.lt konferencijoje – mitybos specialistė Vaida Kurpienė: „Per pusmetį numečiau 24 kg“
Patiekalų kaloringumas turėtų siekti 300–500 kcal moterims ir 400–600 kcal vyrams. Užkandžiai turėtų siekti 100–200 kcal.
Ką toliau valgyti, patyrus „jo–jo“ efektą?
Valgykite obuolius, vynuoges, apelsinus, kivius, graikinius riešutus, migdolus ir žemės riešutus, šviežius špinatus, brokolius, svogūnus ir bulves, šviežią žuvį (tuną, skumbrę, otą, lašišą), sėklas (moliūgo, saulėgrąžų, sezamo) ir ankštines kultūras (lęšius ir pupeles).
Šitoks maistas teikia energijos, suteikia organizmui skaidulų, vitaminų ir mineralų bei antioksidantų, padedančių įveikti ligas ir pagerinti sveikatos būklę.
Pabaigus laikytis trumpo poveikio dietos ir ėmus šitaip valgyti, priaugama šiek tiek svorio, bet visus priaugtus kilogramus sudaro skysčiai (daugiausia vanduo), o ne kūno riebalai, tad baimintis neverta, galiausiai jūs rasite balansą ir sumažinsite riziką susirgti mitybos nepakankumumo ligomis bei stabilizuosite kūno svorį.
Taip pat skaitykite: Atsikračiau antsvorio. O kaip gyventi toliau?
Klausykitės savo organizmo, valgykite tada, kai esate alkani, ir mokykitės susitvarkyti su savo kūno poreikiais, nepamirškite reguliariai mankštintis ir daugiau nebereikės laikytis greito poveikio dietų!
Šaltinis – sveikas.lt