„Baisiuosi, kai SPA centruose pirčių kompleksuose pardavinėjamas alkoholis. Alkoholis skatina beprasmišką rungtyniavimą, bandymą įrodyti, koks esi šaunuolis, kaip sugebi išbūti pirtyje ilgiau nei kiti. Tai kartais gali baigtis labai liūdnai“, – sako B. Masiliauskienė, raginanti pirčių malonumais mėgautis saugiai.
Alkoholio pavartojęs žmogus, anot B. Masiliauskienės, neadekvačiai vertina situaciją ir savo paties būseną, o pirtyje tai – ypač pavojinga. „Pirtis apskritai yra didesnės rizikos zona. Čia karšta, daug įkaitusių paviršių, paprasta kažkur paslysti, susitrenkti“, – teigia pirtininkė.
Daugelis žmonių įpratę eiti į pernelyg karštas pirtis. Specialistės teigimu, pakankama temperatūra pirtyje yra 60 laipsnių
Ji pastebi, kad daugelis žmonių įpratę eiti į pernelyg karštas pirtis. Specialistės teigimu, pakankama temperatūra pirtyje yra 60 laipsnių. Moteris juokauja, kad pirtyse neturėtų būti tokių dalykų kaip laikrodis ar termometras, nes jie labai iškreipia mūsų suvokimą apie organizmo būseną.
„Ateiname, pažiūrime į termometrą, kažkas padeda smėlio laikroduką ir bandome išsėdėti tiek, kiek reikia. [...] Kai bandome save pritempti prie kažkokios bendros masės, negirdime, kas vyksta mūsų organizme – jis geriausiai viską pasako“, – įsitikinusi pirčių žinovė.
Pasak jos, pirtyje jaučiamas diskomfortas, smarkiau plakanti širdis, noras susigūžti rodo, kad kažkas negerai, kad tokia pirtis nėra tinkama.
„Žmogus, turintis antsvorio ar širdies problemų, turėtų rinktis gerokai vėsesnę pirtį ir galbūt ne sėdėti, o gulėti. Reikėtų nepamiršti šiek tiek padrėkinti, pavėsinti veidą“, – pataria B. Masiliauskienė.
Neretai pirčių mėgėjai mano, kad kepurė pirtyje reikalinga tik plaukams prisidengti, tačiau visų pirma kepurė saugo galvą nuo karščio, sako pirtininkė.
Paklausta apie kvapiųjų medžiagų, aliejų naudojimą, moteris ragina nepamiršti, kad pirtyje sintetinių medžiagų, kvapų reikėtų kaip įmanoma labiau vengti.
„Pagrindinis dalykas – klausyti savo kūno ir elgtis saikingai, pagarbiai tiek savo, tiek kitų žmonių atžvilgiu. Ir laikytis nustatytų taisyklių“, – primena B. Masiliauskienė.