2023 02 18

Pirtys išgyvena renesansą – ar tikrai jos naudingos sveikatai?

Saunos, garinės pirtys ir vadinamieji „prakaito nameliai“ („sweat houses“) daugybei žmonių visame pasaulyje – nuo ​​Amerikos čiabuvių iki korėjiečių ir skandinavų – yra jų kultūros dalis.
Pirtis
Pirtis / „The New York Times“/BENJAMIN NORMAN nuotr.

Pačios pirtys būna įvairiausios – pavyzdžiui, suomiško stiliaus saunos paprastai statomos iš medžio, temperatūra jose būna itin aukšta, o drėgmė – nedidelė, tuo tarpu modernesnėse infraraudonųjų spindulių pirtyse šilumai generuoti dažnai naudojamos šviesos plokštės.

„Dabar gimsta tikras pirčių entuziastų judėjimas“, – sakė Šiaurės Amerikos pirčių draugijos prezidentas Eero Kilpi, kuris atkreipė dėmesį į komercinių pirčių išpopuliarėjimą ir išaugusius mobilių, kilnojamų pirčių, kurias žmonės gali pasistatyti savo kieme arba atsivežti į stovyklą, pardavimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“