Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jurbarko ligoninėje sergantiems vaikams buvo tiekiamas prastesnės kokybės maistas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nustatoma vis daugiau atvejų, kai viešojo maitinimo įstaigos vaikams patiekia mažesnio nei turėtų būti kaloringumo maistą. Tokią išvadą priėmė ir Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, patikrinę VšĮ „Jurbarko ligoninė“ vaikų skyrių.
Mergaitė valgo
Mergaitė valgo / 123RF nuotr.

Patikrinimas pradėtas gavus 13 tėvų pasirašytą skundą, kuriame teigiama, kad ligoninėje gydomiems vaikams tiekiamas maistas neskanus ir vaikai jo nevalgo, taip pat išreikšta abejonių dėl tiekiamų patiekalų maistinės ir energinės vertės.

VšĮ „Jurbarko ligoninė“ nuo praėjusių metų gruodžio maistą tiekia viešojo maitinimo įmonė VšĮ „Kretingos maistas“. Patikrinimo metu inspektoriai nustatė, kad patiekalai ligoniams gaminami pagal įmonėje patvirtintus technologinius aprašymus, o kiekvienos porcijos maistinė ir energinė vertė paskaičiuota teoriškai. Patikrinimo metu buvo paimti tą dieną ligoninės pacientams tiektų patiekalų mėginiai, norint laboratoriniais tyrimais nustatyti jų faktinę maistinę ir energinę vertę. Patiekalus ištyrus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad faktinis „Kepto bulvių plokštainio su vištiena ir spirgučių padažu su svogūnais ir grietine“ kaloringumas net 33 proc. neatitiko deklaruojamo. Laboratorijoje tirtos „Burokėlių sriubos su bulvėmis ir grietine“ faktinis ir deklaruojamas kaloringumas sutapo.

Tai jau antras atvejis, kai mūsų inspektoriai nustato ženklių skirtumų tarp faktinio ir deklaruojamo šios įmonės ruošiamų, vaikams skirtų patiekalų kaloringumo.

„Tai jau antras atvejis, kai mūsų inspektoriai nustato ženklių skirtumų tarp faktinio ir deklaruojamo šios įmonės ruošiamų, vaikams skirtų patiekalų kaloringumo. Pernai metais Druskininkų vaikų darželiuose atlikti tyrimai taip pat parodė, kad vaikams tiekiamas nesubalansuotas ir energine prasme nepilnavertis maistas. Didžiausia problema ta, kad viešojo maitinimo įstaigos patiekalų maistinę ir energinę vertę nustato teoriškai, neatlikdami jokių laboratorinių tyrimų. Be to, toks ženklus skirtumas tarp faktinio ir deklaruojamo patiekalų kaloringumo, rodo, kad netinkamai pasirenkamos žaliavos, nepaskaičiuojamas porcijos dydis. Dėl to nukečia patiekalo maistinė ir energinė vertė, o taip pat ir skonio savybės.“, – komentavo Algimantas Lipnickas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas.

Pasak specialisto, yra būtina teisės aktuose nustatyti, koks gali būti leistinas ir priimtinas faktinis vaikų raciono kaloringumo svyravimas, leidžiantis užtikrinti, kad vaikai gydymo ir mokymosi įstaigose gautų pilnavertį ir subalansuotą maitinimą, kol kas tokio reglamentavimo labai trūksta.

Kaip Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą informavo VšĮ „Kretingos maistas“, įmonė artimiausiu metu planuoja laboratorijoje pasitikrinti gaminamų patiekalų bei maisto produktų ir žaliavų, naudojamų gamyboje, faktinį kaloringumą ir atitinkamai pakoreguoti naudojamus patiekalų gamybos technologinius aprašymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai