Populiarūs maisto produktai, kurie stiprina arba švelnina mėnesinių skausmus

Dalis moterų mėnesinių metu patiria labai stiprius skausmus, nuovargį, gausų kraujavimą ir kitus nemalonius simptomus. Tokiais atvejais dažnai griebiamasi vaistų, tačiau 2022 m. spalį Šiaurės Amerikos menopauzės draugijos paskelbtame tyrime atskleidžiamos įdomios išvados apie tai, kad mėnesinių skausmą sustiprina arba sušvelnina tam tikri maisto produktai, rašo bestlifeonline.com.
Menstruacijų skausmas
Menstruacijų skausmas / 123RF.com nuotr.

Kava

Daugelis sunkiai įsivaizduoja dienos pradžią be puodelio kavos. Joje esantis kofeinas padeda mums išsijudinti. Tačiau, pasak mokslininkų, kofeinas blokuoja hormoną, dėl kurio kraujagyslėse, kurių yra ir gimdoje, gali sumažėti ir sulėtėti kraujo tekėjimas. Kava taip pat gali sukelti uždegimą ir pilvo pūtimą, todėl dar labiau padidinti pilvo skausmą. Taigi, dėl kavos spazmai mėnesinių metu gali sustiprėti.

Raudona mėsa

Raudonoje mėsoje gausu riebalų rūgščių omega–6, kurios skatina organizme uždegiminius procesus. Serah Sannoh, viena iš mokslininkių, dirbusių prie naujojo tyrimo, teigia, kad menstruacijų metu sumažinus maisto, kuriame gausu omega–6 riebalų rūgščių, galima sumažinti skausmingus simptomus.

Cukrus

Rafinuotas cukrus taip pat sukelia lėtinį uždegimą, teigia medicinos mokslų daktarė Monica Christmas. Uždegimas kyla, kai organizmas virškina laisvąsias riebalų rūgštis, kurias išskiria kepenys ir kurių gamybą skatina rafinuoto cukraus vartojimas. Gydytojai teigia, kad pridėtinio cukraus išbraukimas iš savo raciono gali padėti ne tik pasijusti geriau mėnesinių metu, bet ir pagerinti bendrą kepenų sveikatą.

Aliejai ir riebalai

Kai kurie aliejai ir riebalai gali būti naudingi, tačiau kiti gali sustiprinti mėnesinių skausmus. Rafinuoti aliejai ir transriebalai skatina prostaglandino gamybą. Šis hormonas skatina lygiųjų raumenų, ypač gimdos ir kiaušintakių, susitraukimus. Dėl prostaglandino poveikio siaurėja kraujagyslės, maitinančios gimdos raumenis, todėl į gimdą priteka mažiau kraujo. Tai ir sukelia gimdos spazmus.

Druska

Visiems žinoma, kad didelis druskos kiekis gali padidinti vandens susilaikymą organizme, sukelti pilvo pūtimą ir diskomfortą. Natris (pagrindinis druskos elementas) taip pat gali pakenkti širdžiai, skatina odos senėjimą. Pasirodo, sumažinus druskos kiekį, galima gerokai sumažinti ir mėnesinių spazmus.

Pieno produktai

Mėnesinių metu moters organizmas ypač jautrus uždegiminiams procesams, teigia mokslininkai. Riebiuose pieno produktuose esantis didelis kiekis sočiųjų riebalų gali sukelti uždegimą, kuris savo ruožtu gali sustiprinti menstruacijų skausmus. Nors sotieji riebalai nebūtinai sukelia uždegimą, jie gali sustiprinti jau esamą, nes padidina uždegimo molekulių, vadinamų lipopolisacharidais, absorbciją.

Pieno produktuose esantis didelis kiekis sočiųjų riebalų gali sustiprinti menstruacijų skausmus.

Šie maisto produktai gali sumažinti skausmą

„Jau seniai žinoma, kad kai kurie maisto produktai sukelia uždegimą, o kiti jį mažina, – sakė medicinos mokslų daktarė Katherine Lang. – Naujausi tyrimai parodė, kad uždegimą mažinantys maisto produktai taip pat gali palengvinti menstruacijų spazmus.“ Pasak K.Lang, maisto produktai, kuriuose yra omega–3 riebalų rūgščių, veikia priešuždegimiškai ir gali sušvleninti spazmus.

Taip pat mokslininkai siūlo į mitybą įtraukti tokius maisto produktus kaip linų sėmenys, riešutai, lašiša, sardinės ir kitos riebios žuvys, šviežios daržovės ir vaisiai. Pasak jų, tai pagrindinė priešuždegiminės mitybos dalis. Naujasis tyrimas rodo, kad moterys, kurios maitinasi vegetariškai arba valgo daug augalinės kilmės produktų, rečiau jaučia stiprius mėnesinių skausmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis