Profesorius ir statistikas Davidas Spiegelhalteris dėl to labai susirūpinęs. Jis remiasi statistika: dar 1990-aisiais poros vidutiniškai mylėdavosi penkiskart per mėnesį, 2000-aisiais keturis, o dabar šis skaičius sumažėjo iki 3 kartų per mėnesį. 40 procentų per 26-erius metus. Tokie duomenys gauti Didžiojoje Britanijoje, kur buvo apklausiamos seksualiai aktyvios poros nuo 16 iki 64-erių metų.
„Manau, dėl to kalta dėžutė, „Netflix“. „O, Dieve, aš turiu peržiūrėti visą „Sostų karų” antrą sezoną!“ – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo D.Spiegelhalteris „The Telegraph“.
„Netflix“ – tai JAV kompanija, interneto televizija, prieinama visame pasaulyje. Pradėjusi kaip vaizdajuosčių nuomos kompanija, „Netflix“ galiausiai pasiūlė už tam tikrą mokestį transliuoti filmus ir serialus internetu – kompiuteriuose, televizoriuose, išmaniuosiuose telefonuose, žaidimų konsolėse ir t. t.
Profesoriaus teigimu, tai, kad dabar esame nuolat pasiekiami išmaniaisiais telefonais ir kad juose galime žiūrėti televiziją, turi didelės įtakos seksualiniam gyvenimui. Mat dar prieš keletą metų televizorius būdavo išjungiamas, tarkime, pusę vienuoliktos vakaro ir nebebūdavo, ką veikti. Poros tuomet „prisimindavo“ seksą. Dabar tai „prisimena“ rečiau nei kartą per savaitę.
Jau anksčiau tyrėjai buvo įspėję, kad poros gesina seksualinius impulsus atsinešdamos į lovą „iPad“ planšetes. Profesoriaus manymu, dėl to kalti būtent išmanieji dalykai, nes, žmonėms panorėjus, niekada nebebūna nuobodu.
Jei taip viskas vystysis ir toliau, iki 2030-ųjų žmonės apskritai nebesimylės.
D.Spiegelhalterio teigimu, jei taip viskas vystysis ir toliau, iki 2030-ųjų žmonės apskritai nebesimylės, ir tai jį labai neramina.
Tokių drastiškų pokyčių lyg ir neturėtų įvykti, bet tą, deja, byloja statistika. Vis tik kadangi tiek reklamose, tiek tuose pačiuose filmuose ar serialuose yra nemažai užuominų į seksą ar atviro sekso, žmonės jo nepamirš. O juk tai ir realiausia galimybė giminei pratęsti, neužmirštant, kad – ir didelis malonumas.
Sveikatos specialistai dėl geresnės miego kokybės pataria prieš einant miegoti bent valandą ar dvi nesinaudoti išmaniaisiais prietaisais ir nežiūrėti televizoriaus. Psichologai bei seksologai poroms pataria eiti miegoti kartu – tai gali būti vienintelis laikas, praleidžiamas dviese. Sudėjus šias dvi rekomendacijas, gal vis tik įmanoma išvengti tos niūrios 2030-ųjų prognozės?..