1. Nepamirškite vitamino B12
Didžiąją dalį mineralų ir vitaminų gauname iš augalinio maisto, pavyzdžiui, kalcio – iš žalių daržovių ar sojų varškės sūrio, omega-3 riebalų rūgščių – iš sėmenų ir t. t. Tačiau vitamino B12 teks vartoti papildomai. Galite ilgai nejusti jo stygiaus, nes organizme kaupiamos jo atsargos, bet, metams bėgant, B12 sukaupiama vis mažiau. Todėl patartina valgyti kuo daugiau grūdinių kultūrų ir retkarčiais gerti papildus, taip pat periodiškai reikėtų išsitirti kraują.
2. Ne visas veganiškas maistas – sveikas
Riebus sūris ir greitojo maisto restoranų sumuštiniai su juo – ne pats geriausias pasirinkimas. Greitasis maistas yra greitasis, su mėsa ar be jos...
3. Neužkandžiaukite vien tik riešutais ir salotomis
Riešutai – visada puiku, bet neverta piktnaudžiauti jais. Taip pat nereikėtų restorane užsisakyti vis tų pačių salotų ir kramsnoti jas kankinio išraiška. Dėl įvairovės galima paprašyti tiesiog vien tik garnyro, kuris paprastai tiekiamas su kepsniais. Apskritai, vegetariškas maistas gali būti labai įvairus ir maistingas. Būtinai tuo pasidomėkite.
Daugybę vegetariškų patiekalų receptų RASITE ČIA.
4. Įsiklausykite į savo organizmą
Kai radikaliai keičiama mityba, organizmas prie naujosios prisitaiko maždaug per tris savaites. Tuo metu galite jaustis ne taip, kaip visuomet, gali kilti nevaldomas troškimas ką nors suvalgyti ar išgerti. Nemanykite, kad jei svajojate apie apskrudusį mėsos gabalą, būtent jo jūsų organizmui ir trūksta. Tai gali būti signalas, jog jūsų mityba yra labai monotoniška. Pagalvokite, ką valgėte pastaruoju metu. O gal jūsų organizmas negavo būtinų riebalų ir baltymų?
5. Nebijokite valgyti daugiau nei anksčiau
Nuolat jaučiate alkį? Turbūt per mažai valgote. Augaliniame maiste paprastai būna mažiau kalorijų. Be to, jis lengviau ir greičiau suvirškinamas. Todėl nesigraužkite, jeigu, tapęs vegetaru, valgote daugiau, nei buvote įpratę.
PLAČIAU APIE VEGETARIZMĄ SKAITYKITE STRAIPSNYJE MITAI IR FAKTAI APIE VEGETARIZMĄ.