„Turbūt tas žingsnis, kuris žengtas, norint, kad mūsų vaikai tikrai būtų pratinami prie sveikos gyvensenos, kokybiško maisto, tą žingsnį reikia žengti, aišku, be perlenkiamų, kuriuos kai kas įsivaizduoja, kad reikia pradėti riboti, ką gali vaikai atsinešti į mokyklą. Čia apskritai yra tėvų apsisprendimas, kaip jie nori ir ką galvoja“, – antradienį LRT radijui sakė Vyriausybės vadovas.
„Rekomendacijos – labai gerai, bet neturėtų būti kokių nors tikrinimų, draudimų, ką atsineša. Tai tėvų sprendimas“, – pabrėžė S.Skvernelis.
Tuo metu, anot jo, mokyklose vaikams siūlomame meniu neturėtų likti nesveikų produktų.
„Kalbant apie maitinimą mokyklose – faktas, kad neturi likti nesveikų maisto produktų, kurie neskatina vaikų rinktis produktų, kurie ateityje puoselėtų jų sveikatą“, – sakė S. Skvernelis.
Rugsėjo 1-ąją įsigaliojo naujos rekomendacijos dėl vaikų maitinimo organizavimo. Viena iš jų – vaikams rekomenduojama neštis sveikus užkandžius į mokyklas ar darželius (įskaitant šventes ir gimtadienius) ir vengti maisto produktų, kuriais neleidžiama prekiauti mokyklos valgykloje, bufete ar maisto pardavimo automatuose.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tai produktai, turintys daug cukraus, sočiųjų riebalų, transriebalų, druskos, kancerogenų, kofeino, kai kurių maisto priedų, toksiškų ar kitokių vaikų sveikatai nepalankių medžiagų bei menkaverčių sudedamųjų dalių.
Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad cukraus vaikai suvartoja net keturis kartus daugiau nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacijos normos.
Nepatariama vaikams į maisto dėžutę dėti traškučių, kitų riebaluose virtų, skrudintų ar spragintų gaminių, saldainių, šokolado, ledų, gazuotų gėrimų, kisielių, rūkytų mėsos gaminių, rūkytos žuvies, konservuotos mėsos ir žuvies gaminių ir pan.