Priežastys, kodėl kasdien skauda galvą

Sunkumas, nuovargis ir galvos maudimas – tai kone kasdien šiuolaikinį žmogų lydintys pojūčiai.
Galvos skausmas
Galvos skausmas / Vida Press nuotr.

Kaip rašoma womenshealthmag.com, gydytojai atskleidžia, kad per pastaruosius metus galvos skausmu skundėsi bene trys ketvirtadaliai į juos besikreipusių moterų.

Galvos skausmų yra pačių įvairiausių, tačiau gydytojas Medhatas Mikhaelas tikina, kad neturėtume su juo gyventi kiekvieną dieną. „Daugelis moterų mano, kad galvos skausmas yra tai, ką jos turėtų iškęsti arba tiesiog renkasi skausmą malšinančius vaistus. Pastarieji gali būti labai pavojingi vartojami kasdien ir pažeisti kepenis ar inkstus“, – teigia specialistas. Jis pataria, ypač, jei skausmas veikia kasdienį jūsų gyvenimą, kreiptis į specialistą.

Pirmas dalykas, kurį turėtų padaryti gydytojas – užduoti krūvą klausimų apie jūsų gyvenimą, kasdienius įpročius, seksualinį ritmą, dietą, darbą, kad išsiaiškintų, kokie dirgikliai sukelia didžiausius nemalonumus. Štai kokie dirgikliai yra dažniausi.

Stresas

Tai viena dažniausių priežasčių, kodėl moterys skundžiasi galvos skausmu, pastebi specialistas. Kai patiriame stresą, mūsų kūnas reaguoja – padažnėja kvėpavimas, susijaudiname, įsitempia raumenys ir visi streso sukelti veiksniai turi įtakos ir galvos skausmui.

Sunkiausia tai, kad streso kasdieniame gyvenime yra neįmanoma išvengti, todėl belieka iš visų jėgų stengtis atrasti būdus, kurie padėtų jį suvaldyti.

Hormonai

O taip, hormonai atlieka savo juodą darbą. Pavyzdžiui, progesteronas ir estrogenas svyruoja, todėl nieko keista, kad dažną PMS lydi galvos skausmai. Ir nors per menstruacijas skausmas yra gana dažnas palydovas, jis neturėtų tęstis labai ilgai, todėl jeigu trunka daugiau kaip kelias dienas – kreipkitės į specialistą.

Aukštas kraujospūdis

Daugelis žmonių išties nustemba sužinoję, kad kasdienis jų galvos skausmas – tai hipertenzijos simptomas, tikina gydytojas M.Mikhaelas. Tačiau laikantis gydytojų nurodymų ir patarimų, propaguojant sveiką gyvenseną, galima išvengti nemalonių galvos skausmų.

Dantų problemos

Kaip aiškina specialistas, nuo ėduonies iki dantų ligų, žandikaulio skausmo, įtempimo ir pan. – visa tai gali išduoti galvos skausmas. Todėl patartina lankytis pas odontologą reguliariai, kad išvengtumėte didesnių problemų.

Nemiga

Nemiga griauna visą jūsų gyvenimą. Dėl nuolatinio neišsimiegojimo didėja talijos apimtis, noras užkandžiauti nesveiku maistu, taip pat kenčia atmintis, jaučiatės išsekę. Chroniška nemiga dar ir sukelia chronišką galvos skausmą. Jeigu jaučiate nemigos sukeltą nemalonų pašalinį poveikį, kreipkitės į specialistą.

Per daug kofeino

Kaip teigia gydytojas M.Mikhaelas, mažas kofeino kiekis gali numalšinti galvos skausmą, o štai didelis jo kiekis – skausmą dar labiau paskatinti ir sustiprinti. Štai kodėl reikėtų būti atsargiems su bet kokiais produktais, kuriuose gausu kofeino.

Alkoholis

Alkoholis turi įtakos mūsų savijautai – tai žinome kiekvienas. Gydytojas M.Mikhaelas sako, kad galvos skausmą gali sukelti net ir pats mažiausias kiekis alkoholio, todėl atkreipkite į tai dėmesį ir laikykitės sveikos gyvensenos principų.

Tam tikri maisto produktai

Maisto produktai žmones veikia skirtingai, tarkime, vieniems galvos skausmą gali sukelti cukrus, kitiems nesveikas maistas, sūris, tačiau bendras vardiklis šioje situacijoje – perdirbti maisto produktai. M.Mikhaelas siūlo vartoti viso grūdo produktų, vaisių, daržovių, kad išvengtumėte galvos skausmo.

Alergija arba jautrumas

Pavyzdžiui, kvapams, šviesai, aplinkai, skoniui jautrūs žmonės pastebi, kad tas jautrumas gali būti susijęs su galvos skausmu. Specialistas pataria stebėti, kas sukelia didžiausius nemalonumus, ir to vengti – padėti gali ir pojūčių fiksavimas.

Autoimuninės ligos

Lėtinis galvos skausmas gali būti autoimuninių ligų ženklas, tokių kaip vilkligė, artritas, išsėtinė sklerozė, nervų pažeidimai ir t. t. Pasitarkite su gydytoju ir atlikite tyrimus.

Jūsų darbas

Priežastys gali būti kelios: stresas, kurį jūs patiriate darbe, taip pat – poza, kuria dirbate. Tarkime, visą dieną sėdite prie kompiuterio, mažai judate, esate susilenkę ir pan. Būtinai judėkite, atlikite tempimo pratimus, išeikite pakvėpuoti grynu oru.

Jūsų telefonas

Palinkę prie telefonų nedarome sau gero – tai reiškia, kad kaklo raumenys įsitempę. Jei tai trunka ilgą laiką, gali prasidėti galvos skausmai. Taip pat prie jų prisideda ir akių nuovargis, nes žiūrime į ryškų ekraną. Patarimas paprastas – atkreipkite dėmesį, kokia poza jūs naudojatės telefonu, ir stenkitės tai ištaisyti, daugiau laiko skirti poilsiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų