Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos endokrinologės Gintarės Naskauskienės teigimu, didelis cukraus ir saldumynų vartojimas pirmiausia sukelia nutukimą, nes vienu metu suvalgydami didelį kiekį šių produktų mes padidiname cukraus kiekį kraujyje – dalis jo panaudojama energijai, o perteklinis gliukozės kiekis virsta riebalais.
„Blogybė yra ta, kad cukrus labai kaloringas, bet mes nepasisotiname, todėl, pavalgę cukraus turinčio produkto, norime valgyti dar ir dar, – tikina endokrinologė. – Atsiranda savotiška priklausomybė. Vėlgi tai skatina nutukimą. Nutukimas yra pagrindinė antro tipo cukrinio diabeto išsivystymo priežastis. Apie 80 proc. cukriniu diabetu sergančių žmonių suserga dėl antsvorio ir nutukimo.“
Didelis cukraus kiekis maiste skatina vėžinių ląstelių dauginimąsi. Pasak gydytojos G.Naskauskienės, galima teigti, kad tai gali būti vienas iš rizikos veiksnių, lemiančių vėžinius ir kitus susirgimus.
„Mokslininkai teigia, kad cukrus ir cukraus produktai panašiai kenkia kepenims, kaip ir alkoholis. Gali sukelti netgi labai sunkias ligas“, – apie neigiamą cukraus poveikį kalba gydytoja.
Endokrinologė G.Naskauskienė taip pat pataria, kad, norint turėti gražią odą, reikia valgyti mažiau saldumynų, nes jie sukelia uždegiminius procesus odoje.
Kad cukrus kenkia grožiui, pritaria ir Inovatyvios dermatologijos centro vadovė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė.
„Jei mėgstame cukrų, saldžiai valgome, pirmiausiai dėl to gali pradėti sausėti oda. Taip pat gali lūžinėti nagai ir plaukai, galimas tam tikrų vietų niežėjimas, ypač galūnių: blauzdų, rankų, net nugaros, – vardija M.Bylaitė-Bučinskienė. – Šių simptomų palydovės būna grybelinės ir bakterinės infekcijos. Tada gali atsirasti įtrūkimai kulnuose, tarpupirščiuose, gali pradėti drėkti tarpupirščiai, nes oda nesusitvarko, ji nebeturi vientisumo, neturi apsaugos, nes pakankamai didelis cukraus kiekis kraujyje lemia, kad oda pradeda sirgti.“