Tam reikia tik vienos sąlygos, kurios Lietuvoje iki šiol, deja, nebuvo, –plataus masto testavimo, kad būtų identifikuojami COVID-19 sergantys asmenys.
Kai žmogus su patvirtinta COVID-19 diagnoze (žinia, nemažai atvejų žmonės serga besimptome ligos forma) izoliuojasi, iš karto viruso plitimo grandinė per jį gerokai sumažėja. Tačiau to dar nepakanka. Būtina, kad būtų izoliuojami ir žmonės, su kuriais jis artimai kontaktavo. Tokiu atveju viruso plitimo grandinė visiškai nutrūksta.
Taigi karantinuojami ne visi žmonės, bet tik tie, kurių koronaviruso testas yra teigiamas. Po diagnozės patvirtinimo tuoj pat nustatomi ir izoliuojami jų artimi kontaktai, kurie taip pat tiriami dėl užsikrėtimo.
„Šis infografikas parodo COVID-19 užsikrėtusiųjų nustatymo (diagnostikos) ir jų kontaktų testavimo svarbą. Iliuzija manyti, kad žmonės, kontaktavę su karščiuojančiu asmeniu, liks namuose. Didesnį psichologinį poveikį turėtų žinia apie koronaviruso diagnozę. Tai nuolat pabrėžiu. Todėl kartoju – reikalingas testavimas, testavimas, testavimas. Tai teigiama ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijose. Iki šiol Lietuvoje to nebuvo“, – rašo S.Čaplinskas.