Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 07 05

Tema, apie kurią garsiai tylima: ką atskleidė pirmasis Lietuvoje persileidimą patyrusių moterų tyrimas?

„Nekalbėk apie tai – negražu“. „Ne tu pirma, ne tu ir paskutinė tai patyrei“. „Pati kalta – nesisaugojai“. Tokias frazes Lietuvoje vis dar girdi moterys, kurios patyrė persileidimą. Smerkianti ir nepagarbi aplinka, anot psichologų, neretai sustiprina ankstesnę psichologinę traumą, tad moterys jau ir taip skausmingą vaisiaus netekimą gali išgyventi dar stipriau.
Psichologė M.Kukulskienė apsigynė Psichologė M.Kukulskienė atliko pirmąjį Lietuvoje tyrimą apie persileidimą patyrusių moterų savijautą.disertaciją, kurioje tyrinėjo persileidimo temą
Psichologė M.Kukulskienė atliko pirmąjį Lietuvoje tyrimą apie persileidimą patyrusių moterų savijautą. / 123RF.com/ asmeninė nuotr.

Apie tai, ką išgyvena ir kaip su užgriuvusiu gedulu tvarkosi prenatalinę netektį patyrusios moterys, 15min kalbėjosi su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dėstytoja, psichologe Milda Kukulskiene, kuri neseniai apsigynė disertaciją šia tema.

Psichologę M.Kukulskienę puikiai pažįsta mamos, auginančios mažamečius vaikus. Jos rašomas tinklaraštis „Švelni tėvystė“, paskaitos dažnai būna tarsi gaivaus gėrimo gurkšnis karštą vasaros dieną ir padeda rasti atsakymus į tėvystėje iškylančius įvairiausius klausimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai