Pulsoksimetras – kas tai ir ką naudinga žinoti?

Kraujo įsotinimą deguonimi ir pulsą galintis matuoti pulsoksimetras vis dažniau atsiduria namų vaistinėlėje. Vaistininkė Laura Gogienė sako, jog tai naudingas medicininis prietaisas, kuriuo tinkamai naudojantis galima anksti pastebėti nerimą keliančius požymius ir greičiau kreiptis į gydytojus pagalbos, rašoma išplatintame pranešime.
Pulsoksimetras
Pulsoksimetras / 123RF.com nuotr.

Pulsoksimetras – tai neinvazinis medicininis prietaisas, leidžiantis matuoti žmogaus kraujo įsotinimą deguonimi (SpO2) ir pulsą. Vaistininkė paaiškina, kad žmogaus kraujo prisotinimo deguonimi rodikliai priklauso nuo sveikatos būklės, lėtinių ligų, gyvenimo būdo, kvėpavimo dažnio, deguonies kiekio ore, žalingų įpročių ir kitų veiksnių. Pasak jos, žmonėms, turintiems kvėpavimo ir širdies ligų svarbu nuolat stebėti deguonies įsisotinimo lygį.

Vaistininkė paaiškina, kad prieš naudojantis pulsoksimetru, svarbu žinoti, kokie rodikliai yra įprasti.

„Sveikam žmogui normalus arterinio kraujo įsotinimo deguonimi (SpO2) lygis tūrėtų būti nuo 94 proc. iki 99 proc. Jei arterinio kraujo įsotinimo deguonimi lygis nukrenta žemiau 90 proc. turėtų būti tiekiamas papildomas deguonis. Jeigu pacientas karščiuoja ir kraujo įsotinimo deguonimi lygis yra mažesnis nei 94 proc., patariama kuo greičiau kreiptis į medikus“, – paaiškina „Eurovaistinės“ vaistininkė Laura Gogienė. Ji atkreipia dėmesį, kad rekomendacijos skirtinguose šaltiniuose keliais procentais gali skirtis – tai vis dar yra aiškinamasi.

Pandemijos metu pulsoksimetras dažnesnis ir lietuvių namuose. Pradėjus karščiuoti artimajam galima lengviau įvertinti pulso ir deguonies įsotinimo duomenis.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad klientai dažnai teiraujasi šio medicininio prietaiso. „Jis, ko gero, viena dažniausių vaistinėse rezervuojamų prekių šiuo metu. Klientai nori būti pasiruošę ir turėti jiems reikiamų priemonių, taip pat dažnai teiraujamasi ir apie šio prietaiso naudojimą“, – sako komunikacijos vadovė.

Šis medicininis prietaisas yra paprastai naudojamas – jį tereikia uždėti ant piršto galiuko ir stebėti rodiklius. Pulsoksimetras yra tinkamas tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.

Pastebėjus nerimą keliančius požymius specialistai rekomenduoja kuo skubiau kreiptis į gydytojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų