Puikus natrio šaltinis
„Raugintų agurkų skystyje yra natrio, kalio ir vandens – visos šios medžiagos yra labai svarbios, kad būtų užtikrintas reikiamas skysčių kiekis organizme“, – teigia dietologė Alyssa Lavy.
Nors dažniausiai šią funkciją puikiai atlieka ir vanduo, vis dėlto, jeigu labai smarkiai suprakaitavote per treniruotę ar karštą dieną su prakaitu netekote ne tik vandens, bet ir minėtų medžiagų, labai naudinga atsigerti vandens su elektrolitais (tai gražus terminas, kuriuo vadinami naudingi mineralai, įskaitant natrį ir kalį).
Raugintų agurkų skystyje yra natrio, kalio ir vandens – šios medžiagos yra labai svarbios, kad būtų užtikrintas reikiamas skysčių kiekis organizme.
A.Lavy sako, kad 45–90 ml raugintų agurkų skysčio per dieną turėtų užtekti, kad papildytumėte savo organizmą reikalingais mineralais. Galite jį gerti tokį, koks jis yra, arba skiesti vandeniu.
Šešiuose valgomuosiuose šaukštuose šio skysčio yra 690 mg natrio. Tad, jeigu jūsų mityboje yra daug natrio turinčių produktų, skysčio turėtumėte gerti mažiau. Rekomenduojama natrio dienos norma – 2300 mg.
90 ml raugintų agurkų skysčio turi 15 kilokalorijų, 0 g baltymų, 3 g angliavandenių, 690 mg natrio.
Labai tinka atsistatyti po treniruotės
Paprastai prieš treniruotę ar po jos būtina atsigerti vandens. Tačiau jei tikrai liejate prakaitą (kaip tikri sportininkai), jums prireiks papildomų minėtų elektrolitų. Šiuo atveju kaip tik puikiai tiks raugintų agurkų skystis. Be to, jis gali padėti išvengti raumenų mėšlungio po treniruotės.
Jame gausu probiotikų
Raugintų agurkų skystis daro stebuklus jūsų žarnyne. Kadangi šis skystis yra fermentuotas, jame gausu probiotikų – gerųjų žarnyno bakterijų, kurios ne tik gerina virškinimą, bet ir turi didžiulį teigiamą poveikį visam organizmui.
Tiesa, jeigu raugintus agurkus perkate parduotuvėje, atidžiai skaitykite etiketes. Norint prailginti jų galiojimo laiką, jie konservuojami acte ar karštyje, todėl gerųjų bakterijų juose nebelieka. Taigi raugintų agurkų nepainiokite su konservuotais.
Geriausia agurkus raugti patiems namuose, tada tikrai žinosite jų sudėtį ir rauginimo būdą.
Patenkins potraukį sūrumui
Jei pastebite, kad užklupus popietiniam alkiui vis siekiate traškučių ar sūrių krekerių, dietologė ir „RSP Nutrition“ mitybos konsultantė Monica Auslander Moreno sako, kad raugintų agurkų skystis yra sveika ir skani šių užkandžių alternatyva. Juk jo skonis toks pats, kaip ir kažkada jame buvusių agurkų.
Padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje
Nors raugintų agurkų skystis su actu neturi probiotikų, jis turi savų privalumų. Jis gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, sako Kelli McGrane, „Lose It!“ dietologė. „Tyrimai parodė, kad vartojant šio skysčio prieš valgymą antro tipo diabetu sergantys asmenys patyrė mažesnius cukraus lygio šuolius“, – teigia specialistė.
Actas reguliuoja kūno atsaką į insuliną, tačiau tikriausiai nereikia įtikinėti, kad gurkšnis acto yra daug skanesnis, jeigu jis slepiasi po saldžiarūgščiu raugintų agurkų skoniu.
Vitaminų ir antioksidantų šaltinis
Raugintų agurkų skystis yra vitaminų A ir E šaltinis. Jame taip pat aptinkama antioksidantų, padedančių apsaugoti kūno ląsteles nuo žalingo poveikio. Nors kituose maisto produktuose antioksidantų koncentracija yra gerokai didesnė, vis dėlto jų gaunate ir su šiuo gėrimu.
Tinka naudoti kitoms daržovėms rauginti
Jei neplanuojate gerti raugintų agurkų skysčio, galite jį naudoti kitoms daržovėms, pavyzdžiui, morkoms, burokėliams, pomidorams, paprikoms rauginti.