Tyrimo rezultatai, publikuoti Journal of the American College of Cardiology, rodo, kad reguliari kasdienė fizinė veikla gali žymiai sumažinti į depresiją linkusių žmonių riziką susirgti įvairiomis širdies ligomis. Depresijos pasireiškimas dažnai yra siejamas ir su pablogėjusia savijauta sergant širdies ligomis, skelbia ndtv.com.
JAV statistika teigia, kad beveik 20 proc. pacientų, patekusių į ligoninę dėl širdies infarkto, skundžiasi depresijos simptomais. Taigi ligoniai, sergantys širdies ligomis, susiduria su tris kartus didesniu pavojumi susirgti depresija nei kiti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Sveikos gyvensenos mokytojas S. Urbonas: „Nuo cukraus, kurį galime prilyginti narkotikams, ir prasideda visos mūsų priklausomybės“ (I dalis)
„Mūsų atradimai pabrėžia tiesioginį ryšį tarp pagilėjusios depresijos bei rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Šis tyrimas taip pat atskleidžia teigiamą mankštos poveikį visiems pacientams, įskaitant ir tuos, kuriems pasireiškia depresijos simptomai“, – teigia mokslinės studijos autorius iš Emory universitetinės ligoninės Atlantoje.
Mokslininkai ištyrė 965 žmones, kurie nesirgo jokiomis širdies ligomis ir neturėjo jokių emocinių ar psichikos sutrikimų.
Apklausos būdu buvo vertinama galima depresijos rizika ir fizinio aktyvumo lygis. Tuo pat metu buvo ieškoma ir išankstinių širdies ligų rodiklių.
Nuodugnių tyrimų metu buvo nustatyta, kad depresijos požymiai daug dažniau pasireiškė žmonėms, kurie stokojo fizinės veiklos.
Jau seniai yra žinoma, kad aktyvi fizinė veikla suaktyvina įvairių cheminių medžiagų gamybą smegenyse. Tai padeda atsipalaiduoti, pasijausti laimingesniam. Reguliari kasdienė mankšta ar net paprastas 30 minučių pasivaikščiojimas gryname ore gali pagerinti ir požiūrį į savo išvaizdą, padidinti pasitikėjimą savimi.
Be to, fizinis aktyvumas skatina didelio tankio lipoproteinų („gerojo“ cholesterolio) gamybą ir sumažina trigliceridų gamybą. Pagerėjusi kraujo apytaka sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
TAIP PAT SKAITYKITE: Sauliaus Urbono sukurta 3 minučių mankšta: suteikia energijos ir užkuria organizmą (II dalis)