Rudeninė sloga: vaistininkė – apie neteisingą gydymąsi ir apsisaugojimo būdus

Atšalus orams sparčiai padidėja sergamumas peršalimo ligomis, daugelį vis dažniau pradeda kankinti varginanti sloga. Norėdami išvengti šių nemalonumų, puolame savarankiškai gydytis, be saiko naudojame įvairius purškiklius, kurie net ir įprastą slogą gali paversti rimtu sveikatos sutrikimu.
Sloga
Sloga / 123RF.com nuotr.

Slogą galima ir „prisišaukti”

Sloga – tai nosies ertmės gleivinės uždegimas, dažniausiai sukeltas virusų. Sunkumas kvėpuojant, nosies paburkimas ir užgulimas – tai keletas kiekvienam pažįstamų pirmųjų slogos simptomų, ypač dažnai pasireiškiančių rudenį. Vėsiu oru greičiau išdžiūsta nosies gleivinė ir organizmas tampa mažiau atsparus virusams. Vis dėlto „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė spaudai išplatintame pranešime pastebi, kad kaltas ne tik metų laikas ar atvėsęs oras, bet ir neatsargus žmonių elgesys.

„Rudenį dauguma žmonių daugiau laiko leidžia uždarose patalpose, bet jų nevėdina. Deja, ne visi supranta, kad patalpų vėdinimas yra pagrindinis dalykas, galintis apsaugoti nuo slogos.

Be to, palankias sąlygas ligoms sudaro ir orą džiovinantys šildytuvai, kuriais žmonės bando šildytis būstus vos atvėsus orams. Jei šildytuvą vis tik naudojate, reikėtų pasirūpinti ir patalpų drėkinimu“, – aiškina vaistininkė.

Neteisingai gydosi

Pajutę pirmuosius slogos simptomus ir norėdami išvengti rimtesnių susirgimų, pavyzdžiui, bakterinės infekcijos, žmonės ima nesaikingai vartoti jūros vandenį ar kitus nosies purškalus. Svarbu pastebėti, kad besaikis nosies purškalų vartojimas džiovina jos gleivinę. Be to, gali išsivystyti net priklausomybė nuo tokių purškiklių.

Deja, ne visi supranta, kad patalpų vėdinimas yra pagrindinis dalykas, galintis apsaugoti nuo slogos.

„Jūros vandenį, kaip ir kitus preparatus, reikia vartoti atsakingai. Pirmosiomis slogos dienomis reikėtų purkštis ne daugiau kaip 3–5 kartus per dieną. Nosies purškalų negalima vartoti ilgiau nei 3 dienas, kitaip prie jų priprantama“, – teigia vaistininkė.

Vaistininkė taip pat pažymi, kad kai kurie pacientai painioja slogą su alergija ir dėl to pasirenka netinkamą gydymosi būdą. „Jei serga įprasta sloga ar peršalimu, žmogus jaučiasi blogai visą parą. Alergijos atveju vieną valandą gali varvėti nosis, o kitą jausiesi visiškai sveikas“, – sako I.Sauserytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 vėžio simptomų, kuriuos moterys yra linkusios ignoruoti

Būdas apsisaugoti nuo slogos

Įprasta sloga trunka apie 3–5 dienas. Vaistininkės teigimu, suprantama, kad nuolatinis nosies varvėjimas ar akių ašarojimas vargina, žmonės nori pasveikti kuo greičiau. Tačiau sveikimas priklauso nuo kiekvieno organizmo, tad vieno recepto, kaip greitai pasveikti nėra. Vis tik patartina pasikonsultuoti su vaistininku, kuris pasiūlys jums tinkamus vaistus, patars kaip gydytis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis