Buvusios skyriaus patalpos apėmė apie 700 kv. metrų. Po rekonstrukcijos persikėlus į naujas patalpas, jos išsiplėtė iki daugiau nei 5,2 tūkst. kv. metrų.
Ligoninės bei Vilniaus valdžios atstovų teigimu, tai pagerins sąlygas klinikų darbuotojams bei pacientams, leis tolygiau paskirstyti pacientų su įvairiomis traumomis srautus sostinėje.
Kasmet Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje ambulatoriškai konsultuojama apie 20 tūkst., o hospitalizuojama – apie 40 tūkst. pacientų.
„Perskirsčius pacientų su traumomis srautą, dabar truputį lengviau atsikvėps Lazdynų universitetinė ligoninė – žmonėms bus patogiau ir geriau, nes nereikės po kelias valandas laukti eilėse skausmuose“, – BNS sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.
Anot jo, to pasiekti pavyko susitarus abejoms ligoninėms, Greitosios pagalbos stočiai, savivaldybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai.
Kasmet Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje ambulatoriškai konsultuojama apie 20 tūkst., o hospitalizuojama – apie 40 tūkst. pacientų.
Rekonstruotose patalpose padaugėjo apžiūros kabinetų, naujai įrengti specializuotos paskirties diagnostikos kabinetai, daugiaprofilinės operacinės, intervenciniai kabinetai, reanimacijos ir intensyvios terapijos, pacientų būklės sekimo palatos, taip pat pradeda veikti izoliacijos patalpų sistema. Įrengta ir moderni, uždara patalpa, skirta pacientų atvežimui greitosios pagalbos automobiliais.
Kaip anksčiau nurodė klinikos, skubios pagalbos skyriaus atnaujinimas leis vidutiniškai 20-čia minučių sutrumpinti skubios ambulatorinės pagalbos teikimo laiką, leis efektyviau panaudoti turimus resursus.
Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcijai skirta apie 5,4 mln. eurų, o medicininės paskirties baldų bei įrangos įsigijimui – dar 4 mln. eurų Europos Sąjungos ir Valstybės biudžeto lėšų.