Kovo viduryje tiesioginio eterio televizijoje metu per agitacinę laidą dėl daugybinės pilietybės referendumo sunegalavo Laisvės partijos atstovas, buvęs sostinės meras Remigijus Šimašius. Jis nualpo, prireikė medikų pagalbos.
R.Šimašiaus teigimu, tądien jis jautėsi „apsinuodijęs kažkuo, bet neįvertino simptomų rimčiau.“ Visgi vėliau jį apžiūrėję medikai patvirtino, kad politikui pasireiškė dehidratacijos požymiai, dėl ko jis ir nualpo.
Apie tai, dėl kokių priežasčių dažniausiai dehidratuoja žmonės, ar tai pavojinga, į kokius kūno siunčiamus signalus atkreipti dėmesį, papasakojo Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio šeimos gydytoja Ieva Jasaitienė.
„Žmonės skysčių, o kartu ir druskų bei mineralų netenka kiekvieną dieną su šlapimu, tuštinantis ar su iškvepiamu oru, ir tai yra normalu. Dehidratacija ištinka, kai nepakankamai gaunama skysčių, esant padidėjusiam jų poreikiui ar išskyrimui iš organizmo. Trumpai sakant, dehidratacija – tai įvairių ligų ir būklių sukeliama neigiama skysčių pusiausvyra“, – pasakojo šeimos gydytoja.