Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 21

Šeimos gydytoja apie dehidrataciją: sergant kai kuriomis ligomis, galima nesuvokti troškulio

Nors kai kuriems gali atrodyti, jog dehidratacija – retai pasitaikanti būklė, medikai teigia priešingai ir perspėja – net ir lengvų dehidratacijos simptomų nereikėtų ignoruoti.
Pacientė
Į ligoninę dėl dehidratacijos dažniausiai patenka vaikai, tačiau suaugusieji – ne išimtis. / 123RF.com nuotr.

Kovo viduryje tiesioginio eterio televizijoje metu per agitacinę laidą dėl daugybinės pilietybės referendumo sunegalavo Laisvės partijos atstovas, buvęs sostinės meras Remigijus Šimašius. Jis nualpo, prireikė medikų pagalbos.

R.Šimašiaus teigimu, tądien jis jautėsi „apsinuodijęs kažkuo, bet neįvertino simptomų rimčiau.“ Visgi vėliau jį apžiūrėję medikai patvirtino, kad politikui pasireiškė dehidratacijos požymiai, dėl ko jis ir nualpo.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kalniečių poliklinika
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kalniečių poliklinika

Apie tai, dėl kokių priežasčių dažniausiai dehidratuoja žmonės, ar tai pavojinga, į kokius kūno siunčiamus signalus atkreipti dėmesį, papasakojo Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio šeimos gydytoja Ieva Jasaitienė.

„Žmonės skysčių, o kartu ir druskų bei mineralų netenka kiekvieną dieną su šlapimu, tuštinantis ar su iškvepiamu oru, ir tai yra normalu. Dehidratacija ištinka, kai nepakankamai gaunama skysčių, esant padidėjusiam jų poreikiui ar išskyrimui iš organizmo. Trumpai sakant, dehidratacija – tai įvairių ligų ir būklių sukeliama neigiama skysčių pusiausvyra“, – pasakojo šeimos gydytoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais