Gegužės mėnesio paskaitų grafikas:
Gegužės 6 d., 13.00–14.30 val. – „Pogimdyminės depresijos. Jų sprendimo būdai“
Lektorė psichologė psichoterapeutė S.Kirijanovienė.
Pogimdyminės depresijos atsiradimo priežastys, „atpažinimo“ galimybės, reikšmė sveikam kūdikio vystymuisi, depresijos gydymo svarba ir būdai.
Gegužės 13 d., 13.00–14.30 val. – „Sąmoninga tėvystė“
Lektorius gydytojas R.Šemeta.
Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis vaiko
pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.
Gegužės 20 d., 13.00–14.30 val. – „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas“
Lektorė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė A.Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama kaip apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų namuose. Taip pat, aptariami galimi nelaimingi atsitikimai kieme, saugos priemonės tokioms nelaimėms išvengti. Patariama kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam kūdikiui. Naudojant kūdikio manekeną demonstruojama kaip pašalinti svetimkūnį iš kvėpavimo takų. Mokoma tinkamai suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju.
Gegužės 27 d., 13.00–14.30 val. – „Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius“
Lektorė šeimos gydytoja J.Grigė.
Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje bei rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.
Birželio mėnesio paskaitų grafikas:
Birželio 3 d., 14.00–15.30 val. – „Pasiruošimas sėkmingam žindymui arba žindymo mokslas paprastai“
Lektorė vyresnioji gydytoja rezidentė, tarptautinė laktacijos ir žindymo valdymo konsultantė J.Olševskaitė. Paskaitos metu susipažinsite su mokslo įrodytais žindymo privalumais kūdikio ir mamos sveikatai. Bus nagrinėjami moters anatomijos ir laktacijos fiziologijos aspektai. Aiškinsimės ko reikia sėkmingam žindymui.
Birželio 10 d., 13.00–14.30 val. – „Nėščiosios ir vaiko burnos sveikata“
Lektorė gydytoja odontologė D.Aškinytė.
Paskaitos metu sužinosite kaip kovoti su nėščiųjų dantenų uždegimu, kada ir kaip dažnai galima ir reikėtų kreiptis į gydytoją odontologą nėštumo metu, kokias procedūras saugu atlikti nėščiosioms, kaip prižiūrėti kūdikio burną, kada turi dygti dantys, kaip taisyklingai juos prižiūrėti, ką daryti, jei vaikas susirgo stomatitu. Praktiškai mokysimės taisyklingos burnos priežiūros įgūdžių, padėsiančių išsaugoti mamos ir vaiko burnos sveikatą.
Birželio 17 d. 13.00–14.30 val. – „Pogimdyminės depresijos. Jų sprendimo būdai“
Lektorė psichologė, psichoterapeutė S. Kirijanovienė.
Pogimdyminės depresijos atsiradimo priežastys, „atpažinimo“ galimybės, reikšmė sveikam kūdikio vystymuisi; depresijos gydymo svarba ir būdai.
Visos paskaitos vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis).
Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 5 205 3417.
Daugiau informacijos: www.vvsb.lt arba FB profilyje (Vilniaus visuomenės sveikatos biuras).