Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) visuomenės sveikatos specialistė Eglė Paužaitė sako, kad šiemet Lietuvoje, kaip ir kitur Europoje, dominavo ne vadinamasis kiaulių gripas, prieš keletą metų sukėlęs pandemiją, o sezoninis A(H3N2) virusas. Tiesa, pasitaikė ir keletas pandeminio viruso atvejų.
„Paukščių gripo atvejų Lietuvoje tikrai nebuvo užregistruota nė vieno, tik Rytuose – Vietname, kitose šalyse pavieniai atvejai registruojami. Kiaulių – laboratoriškai buvo keletas nustatytų, A(H1N1) tikrai buvo keletas išskirta, bet jo vaidmuo dabar jau tikrai antras, o dominuojantis yra A(H3N2)“, – BNS sakė E.Paužaitė.
Ji patvirtino, kad šiemet mirtinų gripo atvejų nepasitaikė, nebuvo ir tokio didelio sergamumo kaip ankstesniais metais. Anot specialistės, palyginus nedidelį sergamumą šiemet galėjo lemti tai, kad tuo pačiu virusu daugelis gyventojų jau persirgo pernai.
„Galbūt galima sieti su tuo, kad pernai vyravo tas pats virusas A(H3N2) ir dauguma žmonių jau buvo pernai sirgę, tad šiais metais tiesiog turėjo tam imunitetą susidariusį. Ispanijoje, Italijoje tos epidemijos buvo, o mes kažkaip išvengėme“, – kalbėjo ULAC atstovė.
Tiesa, pasak E.Paužaitės, dar anksti tvirtinti, kad epidemija Lietuvoje jau tikrai nebekils – gripo sezonas paprastai tęsiasi maždaug iki gegužės vidurio.
„Dar negalima tikrai taip teigti, kad jau tikrai nebus epidemijos, bet kiekvieną savaitę stebime duomenis, ir matome, kad po truputėlį mažėja sergamumas. Neteigiu, kad epidemija gali ar negali būti, bet nereikia atmesti tokios prielaidos“, – teigė ji.
Paskutinę kovo savaitę sergamumo peršalimo ligomis rodiklis nuo 53,27 susirgusiųjų per savaitę, tenkančių 10 tūkst. gyventojų, nukrito iki 49,95 susirgusiųjų 10 tūkst. gyventojų.