Užsiėmimus pagal trejus metus truksiančią socialinę programą ves profesionalūs onkopsichologai, kurių Lietuvoje kol kas yra tik keletas, informuoja LRT televizijos laida „Panorama“.
Pasak specialistų, šiuo metu Lietuvoje beveik 16 000 žmonių gyvena su onkologine liga. Kasdien tokią grėsmingą diagnozę sužino per 50 žmonių. Vilniaus universiteto Onkologijos institute apklausus 200 onkologinių pacientų, sužinota, kad trečdalis ligonių dėl juos sukrėtusios diagnozės pageidautų psichologo pagalbos.
Pagal trejus metus truksiančią socialinę programą „Mylintys gyvenimą“ užsiėmimuose suteikta specialistų konsultacija padės onkologine liga susirgusiems žmonėms lengviau adaptuotis naujame gyvenime. Onkopsichologai gydant kūną ragina nepamiršti ir sielos.
„Ši meno terapijos programa yra 10 užsiėmimų ciklas, kurio metu žmogus, sergantis onkologine liga, pirmiausia gali išreikšti emocijas, jausmus, susijusius su liga, pabendrauti su tą pačią patirtį turinčiais žmonėmis, kartu su kitais išreikšti save per įvairias meno terapijos priemones – teatrą, piešimą, muziką, šokį. Taip lengviau prisitaikyti prie visų pokyčių, kuriuos sukelia onkologinė liga“, – įsitikinusi Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologė Eglė Urbutienė.
„Šiais metais projektas vyks Vilniuje, o antrais ir trečiais projekto metais meno terapijos užsiėmimai įvyks ir kituose 4 didžiuosiuose Lietuvos miestuose – t.y. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje“, – sakė klinikinė psichologė Sandra Birbilaitė.
Kiekvieną darbo dieną nuo 12 iki 16 valandos žmonės gali gauti profesionalią konsultaciją, atėję į sostinėje esantį Onkopsichologijos ir komunikacijos centrą arba gali pasikonsultuoti telefonu. Onkopsichologų konsultacijos tel. nr. 8 646 46444. Onkopsichologų konsultacijos nemokamos.