Sergant laringitu, pasveikti padės natūralios ir nebrangios priemonės

Susirgus laringitu, svarbu saugoti balsą: nekalbėti, kai nebūtina, kalbėti tyliai, bet nešnibždėti, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, gydytojo patarimu, nemalonius pojūčius sušvelninti padės tokios paprastos priemonės, kaip medus, česnakas, imbieras ar tam tikri eteriniai aliejai.
Gerklės skausmas
Gerklės skausmas / Fotolia nuotr.

Laringitas – gerklų uždegimas, kurio simptomai – balso užkimimas arba visiškas praradimas, sausas, lojimą primenantis kosulys, skausmas ryjant, gerklės perštėjimas, krenkštimas, karščiavimas, dusulys, aiškina Alvydas Unikauskas.

„Dažniausiai laringito simptomai atsiranda staiga ir išnyksta po dviejų savaičių. Įmanoma susirgti lėtiniu, ilgai besitęsiančiu laringitu. Tokį laringitą reikia gydyti“, – sako medikas.

Jo teigimu, laringitą sukelia nemažai priežasčių: virusas, kuris atsiranda susirgus kitomis ligomis, tokiomis kaip gripas ar peršalimas, balso pereikvojimas (daug dainuojant, šaukiant), refliuksas, alergijos, rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, įkvėptos toksinės medžiagos, inhaliacinių steroidinių vaistų vartojimas.

Be abejo, laringitas, kaip ir visos ligos, nemalonus, bet daugeliu atvejų jo simptomus galima sušvelninti patiems, sako A.Unikauskas, o priemonių namuose tikrai rasite.

Obuolių actas. Naudojimas: 1 šaukštą obuolių acto sumaišykite su stikline vandens ir gerkite 3 kartus per dieną.

Imbieras sušvelnina burnos gleivinės uždegimą, mažina kvėpavimo takų jautrumą, aktyvindamas limfotaką padeda pašalinti toksinus iš organizmo. Naudojimas: žalio imbiero įtarkuokite į daržovių kokteilius arba 2–3 kartus per parą gerkite arbatos su imbieru.

Česnakas. Antibakterinės ir antivirusinės jo savybės padeda kovoti su virusais, sukeliančiais balso stygų uždegimą. Taip pat česnakas padeda atsikratyti gleivių gerklėje. Naudojimas: įpjaustykite į sriubas, troškinius, salotas, padažus.

Medus pasižymi antibakterinėmis, priešgrybelinėmis, antioksidacinėmis savybėmis, taip pat palaiko drėgmę gerklėje ir ramina sudirgimą. Naudojimas: medus su karštu vandeniu ar arbata.

Citrinų ir pipirmėčių eteriniai aliejai. Citrinų eterinis aliejus slopina bakterijų ir virusų plitimą, nuramina gerklės gleivinę. Naudojimas: įlašinkite 1–2 lašus į stiklinę šilto vandens, arbatos arba į medų. Taip pat jo galite įkvėpti tiesiai iš buteliuko.

Pipirmėčių eterinis aliejus sumažina uždegimą, balso stygoms padeda atsipalaiduoti. Naudojimas: įlašinkite 1–2 lašus į stiklinę šilto vandenys ar arbatos.

Dar vienas patarimas, priduria profesorius, – saugoti balsą: nekalbėkite, kai nebūtina, kalbėkite tyliai, nešnibždėkite, nes šnibždėjimas gerklę dirgina labiau nei garsus kalbėjimas.

„Taip pat gerkite daug vandens, venkite alkoholio, namuose naudokite oro drėkintuvą, skalaukite burną vandeniu su druska, valgykite mažesnes maisto porcijas, gerai sukramtykite maistą“, – pataria A.Unikauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis