Žiedinis kopūstas yra daržovė nusipelniusi atskirų liaupsių. Joje slepiasi įspūdingas kiekis maistinių medžiagų: vitaminų, mineralų, antioksidantų. Žiedinių kopūstų paruošimo ir vartojimo būdų – daugybė. Juos galite valgyti tiek žalius, tiek virtus, naudoti kaip bulvių košę. Dėl didžiulio teigiamo poveikio sveikatai ši daržovė neabejotinai gali būti įtraukta į supermaisto sąrašą.
Kad noro žiedinius kopūstus valgyti būtų dar daugiau, gydytojas A.Unikauskas papasakojo, kokios naudos dovanoja ši daržovė.
Surfarafanas – medžiaga, kovojanti prieš vėžį. Žiediniuose kopūstuose esantis šis sieros junginys žudo vėžio ląsteles ir sulėtina naviko augimą.
„Tyrimai parodė, kad žiediniai kopūstai drauge su ciberžolėje esančiu aktyviuoju ingredientu kurkuminu, gali padėti išvengti ir gydyti, pavyzdžiui, prostatos vėžį“, – kalba A.Unikauskas.
Žiediniai kopūstai taip pat gerina širdies darbą. Nustatyta, kad tas pats sulfarafanas, esantis žiediniuose kopūstuose, ne tik kovoja prieš vėžį, bet ir pagerina kraujo spaudimą bei inkstų darbą. Taip pat padeda išlikti sveikam kraujagyslių endoteliui.
„Žiediniai kopūstai slopina uždegimus. Smulkios uždegiminės reakcijos padeda imuninei sistemai išlikti kovinės parengties. Tačiau jeigu, pavyzdžiui, imuninė sistema suklysta, klaidingai sukelia uždegiminį atsaką, tada vystosi ligos“, – pasakoja A.Unikauskas.
Šis procesas, anot gydytojo, gali sukelti organų pažeidimus ar būklę, susijusią su vėžiu ir kitomis ligomis. Žiedinių kopūstų sudėtyje yra daugybė maistinių medžiagų, kurios padeda slopinti šį uždegimą.
„Reguliariai valgydami žiedinius kopūstus, aprūpinsite organizmą svarbiausiomis maistinėmis medžiagomis. Pavyzdžiui, viename žiediniame kopūste yra net 77 proc. rekomenduojamos dienos normos vitamino C. Taip pat gausu vitamino K, baltymų, magnio, fosforo, skaidulų, vitamino B6, kalio ir mangano“, – pasakoja gydytojas.