Jos duomenimis, šia parazitine liga žmonės užsikrėtė valgydami rūkytus šernienos gaminius.
Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tyrimą pradėjo gavusi informacijos, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi du trichinelioze užsikrėtę asmenys, dar penkiems žmonėms medikamentai paskirti profilaktiškai.
Atliekant tyrimą išsiaiškinta, kad nukentėjusieji valgė rūkytus šernienos gaminius. Šerną rugsėjo pradžioje Vainuto seniūnijoje nušovė medžiotojų klubas „Šustis“.
Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Klaipėdos teritoriniame skyriuje ištyrus šernienos gaminius, nustatyta, kad jie užkrėsti trichinelių lervomis.
Diagnozei patvirtinti šernienos gaminiai išsiųsti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą Vilniuje.
Trichineliozė Lietuvoje plinta per infekuotą trichinelėmis kiaulieną ir šernieną. Žmonės šia parazitine liga užsikrečia vartodami žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą užsikrėtusių gyvūnų mėsą.
Daugiau nei pusė asmenų suserga dėl namų ūkyje užaugintų infekuotų kiaulių mėsos, kuri nebuvo tikrinta dėl trichineliozės.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, jog būtina ištirti kiekvieną paskerstą kiaulę.