„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Skaičiuojate kalorijas? Sužinokite, kodėl tai nepadeda numesti svorio

Dažniausiai nusprendusios atsikratyti svorio, imamės priemonių – mažiau ir sveikiau valgome bei sportuojame. Atrodytų, kad tai – pats tiesiausias kelias į geresnę savijautą.
Kilokalorijos
Kilokalorijos / Fotolia nuotr.

Ir tai yra tiesa, jeigu nedarome klaidų. Kaip tinklapiui womenshealthmag.com rašo Aleisha Fetters, jos draugė norėjo atsikratyti svorio, todėl pradėjo sportuoti ir skaičiuoti kalorijas. Atrodo, kad svoris turėjo pradėti tirpti, ar ne? Deja, atvirkščiai!

Pasirodo, moteris sportavo net 6 kartus per savaitę, o per dieną suvartodavo tik 1000 kcal. Kaip teigia dietologė Kathryn Johnson: „Taip pat, kaip ir persivalgymas, taip ir per mažas kalorijų skaičius, neprivalgymas bei griežtos dietos susijusios su svorio augimu.“

Viskas paprasta – dėl skurdaus raciono kenčia mūsų kūnas, lėtėja medžiagų apykaita, todėl noras pasiekti išsvajotą figūrą nutolsta šviesmečiais.

Nuo ko priklauso, kiek jums reikėtų suvartoti kilokalorijų kasdien? Visų pirma, nuo lyties, amžiaus, svorio, ūgio, genetikos, kūno sudėjimo, kasdienės fizinės veiklos. Taigi, kaip matome, kintamųjų šioje situacijoje yra labai daug, tad ir kilokalorijų skaičius yra labai individualus.

Kviečiame sužinoti, kokių klaidų turėtumėte vengti, kai ribojate suvartojamų kilokalorijų skaičių:

Atkreipkite dėmesį į savo savijautą

Nusprendėte maitintis sveikiau? Sumažinote porcijas? Stebėkite, kaip jaučiatės. Jeigu kamuoja nuovargis, sudirgimas, vidurių užkietėjimas, sutrikęs miego režimas, tuomet susirūpinkite. Kaip pastebi psichologė Jennifer Kromberg, drastiškas kalorijų krytis dar ir gali pakenkti jūsų menstruacijų ciklui, raumenų masei bei grožiui – juk nušiurę plaukai ir sausa oda tikrai nėra jūsų svajonė, ar ne?

Kalorijų skaičiuoklės

Kaip jau rašėme, kiekvienam žmogui reikalingas individualus kilokalorijų skaičius, priklausantis nuo daugybės faktorių. Dabar galite pasinaudoti įvairiomis kilokalorijų skaičiuoklėmis, kuriose privalote nurodyti savo lytį, amžių, fizinio aktyvumo lygį, svorį ir tuomet programėlė automatiškai apskaičiuoja vidutinį dienos kilokalorijų skaičių. Žinoma, tiksliausio rezultato ieškodami turėtumėte kreiptis į specialistus, pavyzdžiui, dietologus, mitybos žinovus ir pan.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 patarimai, kaip priaugti liesos raumenų masės ir nestorėti

Žvilgtelėkite į lėkštę

Svarbiausia, kad maistas būtų naudingas ir maistingas. Specialistai sako, kad kasdien turėtume skanauti vaisių, daržovių, grūdinių bei pieno produktų, baltymų, kurie ilgam užtikrina sotumo jausmą.

Taip pat patariama stebėti savo savijautą, kadangi neprivalgymas dažnai siejamas su valgymo sutrikimais, vaistų vartojimu, depresija ar žema saviverte. Štai kodėl reikia būtinai kreiptis į gydytojus, jeigu pastebėjote bent vieną šių faktorių, veikiančių jūsų mitybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“