Skauda ar peršti gerklę? Gydymui pasitelkite natūralius būdus

Pasak gydytojų, peršalę daugelis žmonių skuba gerti stiprius vaistus, tačiau to daryti nereikėtų. Slogą, gerklės peršulį, kosulį ir kitus sezoninius negalavimus galima įveikti švelniais gamtiniais vaistais. Jei po trijų parų savijauta negerėja, būtina kreiptis į gydytoją.
Gerklės skausmas
Gerklės skausmas / „Fotolia“ nuotr.

Gerklės peršuliui ir skausmui įveikti

Gerklės uždegimas prasideda ne tik dėl peršalimo, į organizmą patekusių bakterijų, virusų. Neretai jį paskatina įvairios vidaus ligos (grybelinė infekcija, gastroezofaginis refliuksas ir kt.).

Jei nežinote, dėl ko kilo gerklės uždegimas, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju. Esate tikri, kad tai vienas iš peršalimo simptomų? Nedelskite ir uždegimą malšinkite įvairiomis priemonėmis iš gamtos.

Medetkų ištrauka. Stiprios koncentracijos medetkų ištrauka dezinfekuoja burnos gleivinę, mažina uždegimą, skatina atsinaujinti epitelį. Ja gerklę skalaukite 3–5 kartus per dieną. Nutarę skalauti druskos tirpalu ar šviežių citrinų sulčių ir šilto vandens mišiniu, kad sustiprintumėte gydomąjį poveikį, gerklę galite pasipurkšti propolio ir medetkų tinktūra, šaltalankių ir medetkų aliejaus pagrindo ar kitu augalinės kilmės preparatu.

Ramunėlių arbata. Šilta, pasaldinta puse šaukštelio natūralaus medaus, ji slopina gerklės uždegimą ir peršulį, ramina sudirgusią gleivinę. Kai skauda gerklę, ramunėlių arbatos per dieną išgurkšnokite iki trijų stiklinaičių, nakčiai užsidėkite ant kaklo stiprios šių vaistažolių ištraukos kompresą.

Svogūnų gėrimas. Nuo užkimimo ir gerklės skausmo padeda su medumi sumaišytos svogūnų sultys. Gerklės skausmą malšina ir svogūnų antpilas. Svogūną nulupkite, supjaustykite griežinėliais ir užpylę stikline šilto vandens apie 30 min. palaikykite. Pamažu išgerkite.

Kompresas. Kad šiluma ir drėgmė palankiai veikia perštinčią gerklę, žinoma jau nuo seno. Todėl verta kaklą šildyti kompresais. Jų yra pačių įvairiausių: į marlę galite įvynioti šiltą trintą bulvę, pakaitintą varškę, audinio skiautę suvilgyti stiprioje ramunėlių ištraukoje ir uždėti ant kaklo, tada jį šiltai aprišti ir palaikyti, kol kompresas atvės.

Kojų vonelės. Kojų mirkymas karštame vandenyje tonizuoja organizmą, gerina nosies bei gerklės kraujotaką. Todėl kas vakarą prieš miegą patartina pakaitinti kojas vonelėje su jūros druska ar sveikatingomis žolelėmis. Tinka ir garstyčių grūdeliai. Po procedūros apsimaukite šiltas kojines, iškart eikite į lovą ir šiltai užsiklokite.

Plačiau apie tai, kaip natūraliais būdais gydyti peršalimo ligas, skaitykite 50-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (50 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų