„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Skoniui treniruoti: 6 valgymo klaidos, kurios neleidžia pajusti tikrojo patiekalo skonio

Ar valgydami pietų arba vakarienės patiekalus, dažnai juos papildomai pagardinate? Žiupsneliu druskos ar smulkintais pipirais? O galbūt valgio neįsivaizduojate be storo sluoksnio majonezo ar kelių šaukštų pomidorų padažo, nes taip skaniau? Tačiau paslėpę patiekalą po gausiomis įvairių padažų klostėmis, niekada nesužinosite tikrojo jo skonio.
Maisto fotografija
Maisto fotografija / Projekto partnerio nuotr.

Pateikiame keletą esminių klaidų, kurių išvengę galėsite atrasti naujus kasdien valgomų daržovių ar vištienos patiekalų poskonius. Tereikia šiek tiek patreniruoti atidumą ir laikytis kelių taisyklių.

Universalus skanesnio gyvenimo ingredientas – mažiau dėmesio telefonui

Kąsnis į burną, keletas akimis perbėgtų įrašų socialiniame tinkle, pora žodžių artimajam – toks šiuolaikinio skubančio žmogaus valgymo ritmas. Ar jis leidžia pajusti tikrąjį valgio skonį? Tikriausiai, kad ne.

Skaityti draugų žinučių socialiniame tinkle ir nenaršyti po naujienų portalus valgant pataria tiek dietologai, tiek ir psichologai. Šokinėdami tarp skirtingų veiklų, ne tik nepajusite patiekalo skonio, bet ir apskritai pamiršite, ką valgote. Atsipalaiduokite, dėmesį sutelkite į valgio skonį, kartu juo besimėgaujančius žmones, galvokite apie kiekvieną kąsnį. Valgymas gali tapti puikia proga pailsėti nuo socialinių tinklų, turiningai ir „gyvai“ praleisti laiką su namiškiais ar draugais.

Projekto partnerio nuotr./„ChickFit“ vištienos krūtinėlė
Projekto partnerio nuotr./„ChickFit“ vištienos krūtinėlė

Pagardai paslepia skonį

Jeigu ruošiate valgį namuose ar renkatės iš greitai paruošiamų produktų asortimento, ieškokite natūralumo. Jei gaminate valgį namie, pirmiausia venkite gausybės prieskonių, gaminkite kuo natūraliau. Nes tik taip atsiskleis visos gaminamo patiekalo savybės. Jeigu renkatės jau paruoštus patiekalus, pirmenybę teikite tiems, kurie yra be kečupo, majonezo ar kitų pagardų, neabejotinai numalšinsiančių bet kokį valgio skonį.

„Jei patiekalą ruošiate iš kokybiško produkto ir ieškote tikrojo jo skonio, naudokite natūralius priedus, kurie jį paryškintų, o ne pakeistų. Pavyzdžiui, kartu su vištiena dera lengvi, natūralūs prieskoniai – Himalajų druska, žiupsnelis rozmarino ar pipirai. O geriausiai vištienos skonis atsiskleidžia kepant ją orkaitėje“, – pasakoja Jolanta Daunaravičienė, natūralių, greitai paruošiamų vištienos gaminių „ChickFit“ gamybos technologė.

Valgykite natūraliai paruoštą valgį

Skubėdami dažnai renkamės jau gaminti paruoštą maistą. Tokiu atveju atidžiai įvertinkite gaminio sudėtį. Kuo mažiau ir kuo natūralesni ingridientai – tuo geriau. Pavyzdžiui, vištienos gaminių „ChickFit“ sudėtyje naudojami tik natūralūs prieskoniai – aitriosios paprikos, rozmarinai, alyvuogės, o pats paruošimo būdas itin paprastas.

Projekto partnerio nuotr./„ChickFit“ vištiena
Projekto partnerio nuotr./„ChickFit“ vištiena

Specialia plėvele apdengtą indelį reikia įdėti į orkaitę ir kepti numatytą laiką. Kepant plėvelė įtrūks, kad viščiuko krūtinėlė, blauzdelės ar sparneliai gardžiai apskrustų. Kadangi nenaudojami jokie marinatai, atsiskleis subtilus vištienos gaminio skonis.

Kramtykite dažniau nei viens, du, trys ir viskas

Toks patarimas gali kelti šypseną, visgi daugelis žmonių per mažai kramto maistą, nes tiesiog skuba jį suvalgyti. Vienas, du, trys ir ryjame. Tačiau kramtymas padeda labiau mėgautis maistu ir pajusti tikrąjį jo skonį, patiekalo sultingumą, o valgant lėčiau maistas suteikia ne tik sotumo, bet ir pasitenkinimo jausmą.

Nėra konkrečios taisyklės, kiek kartų reikia sukramtyti maistą – tai priklauso ir nuo žmogaus dantų būklės, maisto bei kitų dalykų. Kai kurie dietologai pataria maistą kramtyti ne mažiau nei 30 kartų. Kramtymas stiprina dantis, skatina virškinimą, padeda geriau įsisavinti maistines medžiagas, išlaikyti normalų svorį.

Valgykite tuomet, kai ateina alkio jausmas

Įvairiuose literatūros šaltiniuose teigiama, kad geriausia valgyti tuomet, kai iš tiesų pajuntate alkį. Būtent tuomet geriausiai jaučiamas ir patiekalo skonis. Alkis paaštrina skonio jutimo receptorius, esančius liežuvyje, todėl labiau jaučiame saldumą ar sūrumą. Kitaip tariant, jeigu esate sotus, patiekalo skonių paletę jusite mažiau.

Vienodas maistas siaurina skonio „akiratį“

Valgykite kuo įvairesnį maistą. Nė vienas patiekalas neturi visų jums reikalingų maistingųjų medžiagų ir vitaminų. Pavyzdžiui, apelsinai aprūpina vitaminu C, bet ne vitaminu B6 ar B12, kurio gausu vištienoje. Pavyzdžiui, greitai paruošiamuose vištienos gaminiuose „ChickFit“.

Valgydami kuo įvairesnį maistą gausite ne tik daugiau reikalingų medžiagų, bet ir praplėsite skonio receptorių „akiratį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“