Smagūs ir veiksmingi patarimai, kurie padės pamiršti knarkimo kančias

Nors nedaugelis iš mūsų malonioje kompanijoje drįstų tai pripažinti, knarkimas – išties dažna ir labai nemaloni problema.
Knarkimas
Knarkimas / „Fotolia“ nuotr.

Tik tie sunkumai dažniausiai kyla ne pačiam knarkiančiajam, o jo lovos kompanionui, visą naktį pasmerktam klausyti naktinio savo partnerio choro. Ir nemanykite, kad knarkia tik vyrai, ši opi problema populiari ir tarp moterų, tik jos kiek įmanydamos tai slepia.

Taigi, kad kitą rytą prieš savo naująjį pažįstamą netektų raudonuoti jam ar jai pasiskundus, jog per jūsų skleidžiamus garsus nepavyko užmigti arba jei galiausiai norite leisti savo ilgamečiui partneriui gerai išsimiegoti, išbandykite šiuos patarimus ir pamirškite knarkimo kančias.

Taip pat skaitykite: Kokių sveikatos problemų sukelia knarkimas?

Kai kurie jų gali pasirodyti kiek juokingi, bet tai tikrai nereiškia, kad jie nėra veiksmingi. Vienintelis būdas tai sužinoti – išbandyti.

Knarkimą sustabdys teniso kamuoliukas

Ne, savo knarkiančiam partneriui naktį į galvą jo paleisti tikrai nereikės, kad ir kaip kartais to norėtųsi... Pakanka teniso kamuoliuką įsiūti į galinę knarkiančiojo pižamos kišenę. Manote, kad tai nieko neišspręs? Oi, kaip klystate...

Miego ekspertai pastebi, kad ant šono miegantys žmonės knarkia kur kas mažiau, o miegantys ant nugaros, priešingai – kur kas labiau, mat taip labiau užsikemša kvėpavimo takai.

Klausiate – ir prie ko čia tas teniso kamuoliukas? Na, tik įsivaizduokite, kaip patogu bus knarkiančiam žmogui miegoti ant nugaros su į kelnes įsiūtu teniso kamuoliuku, – jis iš karto versis ant šono. 

Bet šis patarimas galioja, jei miega žmogus su pižama. O jeigu nuogas? Belieka kamuoliuką ar kokias pupeles tvirtinti prie nugaros lipnia juostele...

Įstokite į chorą

2013 metais atliko tyrimo metu buvo pastebėta, kad reguliariai dainuojantys žmonės linkę knarkti mažiau, mat jų balso stygos geriau ištreniruotos. O juk kas geriau jas treniruoja, jei ne dainavimas? Na, o jei chorai nedomina, dažniau dainuokite maudydamiesi duše.

Išbandykite liežuvio aerobiką

Mokslinių tyrimų metu pastebėta, kad knarkimą sumažinti gali ir specialūs kasdien atliekami veido bei liežuvio pratimai. Negana to, šie pratimai netgi gali padėti ir kenčiant nuo miego apnėjos (miego sutrikimas, kuriam būdinga tai, kad miego metu pakartotinai nutrūksta ir vėl atsinaujina kvėpavimas).

Taip pat skaitykite: Kuri miego poza pati sveikiausia?

Kaip daryti liežuvio aerobiką? Paprasčiausiai iškiškite liežuvį ir leiskite jį žemyn, lyg bandytumėte pasiekti juo savo smakrą. Tuomet liežuvį pakelkite ir bandykite juo pasiekti nosies galiuką. Kartokite šiuos pratimus liežuvį ištempdami vis labiau keletą kartų.

Nusipirkite labai storą knygą

Ne tam, kad vietoj miego naktis leistumėte skaitydami. O tam, kad knygą galėtumėte pasikišti po savo čiužiniu ir ant jos užsidėję pagalvę miegoti kiek aukščiau iškelta galva. Taip liežuvis netrukdys ir neužkiš kvėpavimo takų, tad ir geriau kvėpuosite.

Susitvarkykite miegamąjį

Dėl įvairių miegamajame esančių alergenų (dulkių ar gyvūnų plaukų) gali užsikišti nosis, tad padidės ir knarkimo tikimybė. Tad jei nuolat siurbsite bei plausite grindis, nesunkiai to išvengsite.

Aukitės sportbačius

Reguliariai mankštintis verta dėl nesuskaičiuojamos daugybės priežasčių, viena jų – ir knarkimas. Jei turite antsvorio, ypač ties kaklu ar smakru, taip pat turite didesnę knarkimo riziką. Taigi metas sportuoti ir atsikratyti nereikalingų kilogramų, o su jais – ir knarkimo kančių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis