Šokių pamokos – ne tik malonus laisvalaikis: treniruotė kaip sporto salėje ir terapinis poveikis

Salsa, bačata, samba, rumba, tango, valsas – sportiniai ir pramoginiai šokiai vis labiau domina žmones, kurie nori aktyviai praleisti laisvalaikį, mėgautis muzika, judesiu, stiprinti kūną kaip sporto salėje ir kartu jausti terapinį šokių poveikį – išlaisvinti užspaustas emocijas ir pasikrauti geros energijos. Šokių mokytojai pasakoja, kad lietuviai nori išmokti šokti ne tik poromis, bet ir po vieną, pasirinkdami grupinius, linijinių šokių užsiėmimus.
Silvija Luneckienė ir Paulius Jonikas
Silvija Luneckienė ir Paulius Jonikas / Asmeninio albumo nuotr.

Užaugusi Mažeikiuose, studijavusi Vilniuje, Silvija Luneckienė nuo mažens šoko įvairiuose šokių kolektyvuose, įkūrė pirmąją Vytauto Didžiojo universiteto merginų solo latino šokių grupę, sėkmingai pristatė savo choreografijas ir skynė pirmąsias vietas Lietuvos šokių konkursuose. Baigusi bakalauro ir magistro psichologijos studijas, Silvija metė sau iššūkį – atidaryti šokių studiją ir bent metus laiko padirbėti.

„Man pavyko – dirbu jau penkerius metus, viena šokių studijos „Follow me“ salė veikia Vilniaus senamiestyje ir netrukus atidarysiu antrą Pilaitėje. Tai, kad turiu psichologės išsilavinimą, man labai padeda darbe bendraujant su žmonėmis, jie sako, kad esu geriausia išklausyti mokanti šokių mokytoja“, – šypsosi šokių mokytoja Silvija.

S.Luneckienė niekada nesigailėjo psichologės specialybės iškeitusi į šokių mokytojos, nes šioje veikloje randa labai daug pozityvumo, kūrybingumo ir gerų emocijų. Jai šokiai yra kaip terapija, kurioje ji išlieja visas savo pozityvias emocijas ir kartu gauna tokį patį grįžtamąjį ryšį.

Asmeninio albumo nuotr./Silvija Luneckienė
Asmeninio albumo nuotr./Silvija Luneckienė

Ir šokiai, ir sportas, ir terapija

S.Luneckienė pasakoja, kad studiją lanko moterys jau ne vienerius metus, nes randa ne tik šokių pamokas, bet ir bendravimą – rengiamos vasaros savaitgalio stovyklos, vakarėliai, išėjimai į miestą. „Tai ir šokiai, ir sportas, ir terapija“, – apibendrina mokytoja, subūrusi šiltą atmosferą šokių kolektyve.

Šokių studiją lankančias moteris motyvuoja ir tai, kad kolektyvas dalyvauja šokių mėgėjų konkursuose. „Jos pačios stebisi – ateina niekada nešokusios 40-metės, 50-metės, o jau po metų mėgaujasi šokiu, pradeda dalyvauti konkursuose“, – teigia Silvija.

Pamokos vyksta 60 minučių, tempas gana didelis, prakaitas liejasi kaip sporto salėje. „Natūraliai prisigamina endorfino hormonų, suteikiančių laimės jausmą, todėl nuo šokių sustiprėja ne tik kūnas, bet ir pagerėja nuotaika“, – sako mokytoja.

Asmeninio albumo nuotr./Silvija Luneckienė
Asmeninio albumo nuotr./Silvija Luneckienė

Silvija nuolat tobulėja kaip šokių mokytoja, dalyvauja festivaliuose užsienyje, atsiveža naujos patirties.

„Pastebėjau, kad ispanai veda šokių užsiėmimus su ypatingu emociniu užtaisu, bet tai natūraliai kyla iš jų prigimties. Užsieniečiai sako, kad lietuviai per daug susikaustę ir uždari. Šokiai padeda išlaisvinti vidines emocijas, susikaupusią įtampą, lavina grakštumą, eleganciją, padeda atsiskleisti moteriškumui, suteikia pasitikėjimo savimi“, – teigia šokių mokytoja.

Nuo fleshmobo iki vestuvinio šokio

„Follow me“ studiją lanko 160 žmonių, dirba 5 mokytojai. Sezono metu, nuo rudens iki pavasario šokių mokosi poros, vyksta grupiniai linijinių šokių užsiėmimai, o nuo pavasario iki rudens prasideda vestuvinių šokių pamokos, taip pat populiarūs mergvakarių-bernvakarių šokiai, „fleshmobas“, kuris rengiamas gimtadieniams, įmonių vakarėliams.

„Praeitą sezoną vestuvinio šokio išmokėme 60 porų. Vieni ateina todėl, kad patys nori išmokti, kitus atsiunčia vestuvių planuotoja ar muzikantai, nes reikia išmokti – su pastaraisiais sunkiau dirbti, bet vis tiek pasiekiame gerų rezultatų. Viena vestuvinio šokio pamoka kainuoja 35 eur, vidutiniškai prireikia 5–8 pamokų“, – pasakoja Silvija.

Linijiniai, solo latino šokių užsiėmimai mėnesiui (8 pamokos) kainuoja 60 eur. asmeniui, porai – 90 eur.

Asmeninio albumo nuotr./Silvija Luneckienė
Asmeninio albumo nuotr./Silvija Luneckienė

Šokis jungia sportą ir meną

Klaipėdietis Paulius Jonikas (30 m.) sportinius šokius pamėgo dar vaikų darželyje, kai į pirmąją pamoką jį nuvedė mama ir nuo tada su jais neišsiskyrė. Paulius baigė Klaipėdos universiteto sportinių šokių katedroje bakalauro studijas ir sporto pedagogikos magistrą.

„Jau būdamas paauglys stebėjau savo šokių trenerių darbą ir įsivaizdavau, kaip pats mokysiu kitus“, – prisimena Paulius.

P.Jonikas koncertavo su „Žuvėdros“ sportinių šokių klubu, pasiekė ir reikšmingų asmeninių laimėjimų – tapo Lietuvos sportinių šokių vicečempionu iki 21 metų amžiaus grupėje, suaugusiųjų kategorijoje užkopė į metinių reitingų pirmąją poziciją, o šiuo metu vadovauja šokių studijai „Forte“ Klaipėdoje, kartu su grupe „Show dance page“ šoka šventėse.

Pasak Pauliaus, terminas „sportiniai šokiai“ nusako šios sporto šakos esmę, jungiančią su meno pasauliu: „Kaip ir sporte, turi lavinti koordinaciją, greitą reakciją, valią, ištvermę, užsispyrimą, discipliną – visas fizines ir psichologines savybes, kurių reikia pasiekti pergalę ir kartu būti artistišku, sugebėti improvizuoti, jausti muzikos ritmą, mokėti parodyti savo charakterį – spinduliuoti pasitikėjimą savimi, reprezentuoti šokį.“

Asmeninio albumo nuotr./Paulius Jonikas
Asmeninio albumo nuotr./Paulius Jonikas

Šokiai kaip smagus laisvalaikis ir pramoga

Paulius mano, kad kiekvienas gali išmokti šokti – į studiją ateina suaugusieji nuo 30 metų amžiaus iki senjorų, kurie mokosi šokti norėdami smagiai praleisti laisvalaikį, todėl per užsiėmimus sklando gera nuotaika, šiltos emocijos – jeigu kas nors nepavyksta, galima smagiai pasijuokti: „Suaugusieji mokosi šokti dėl savo malonumo, pramogos, o ne dėl rezultato, todėl nėra jokios įtampos – lengva ir malonu.“

Sportinių šokių programą sudaro 10 šokių: Lotynų Amerikos – samba, čia čia čia, rumba, pasadoblis, džaivas, ir standartiniai – valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas. Taip pat į programą įtraukiami ir pramoginiai šokiai – salsa, bačata, argentinietiškas tango.

„Pradėjus mokytis šokti, pirmieji mėnesiai reikalauja nemažai protinės veiklos, nes reikia skaičiuoti žingsnelius žiūrint sau po kojomis, reikia koordinacijos derinant skirtingus kojų ir rankų judesius, o jau po trijų mėnesių galima pradėti mėgautis, šokti pagal muziką“, – tvirtina šokių treneris P.Jonikas.

Šokiai, šokių pamokos

Dažniausi klausimai

Kainos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis