Nuo atvira tuberkolioze segančio asmens tikimybė užsikrėsti artimą kontaktą turėjusiems asmenims yra 40-50 proc.
Rugsėjį vienai, o gruodį kitai aštuntokei buvo diagnozuota tuberkuliozė. Tada imta ieškoti ligos šaltinio. Patikrinus pedagogus įtarta mokytoja. Diagnozė pasitvirtino. Moteris paguldyta į ligoninę, o jos mokiniai tikrinami.
Medikai pasitikrinti liepė visiems su mokytoja artimą kontaktą turėjusiems asmenims.
„Nuo atvira tuberkolioze segančio asmens tikimybė užsikrėsti artimą kontaktą turėjusiems asmenims yra 40-50 proc. Apskaičiuota, kad toks ligonis gali užkrėsti nuo 15 iki 25 žmonių“, – teigė Klaipėdos respublikinės ligoninės Tuberkuliozės filialo laikinoji vadovė Romualda Gylienė.
Beveik visi suaugusieji nešiojasi ligos sukelėjus. Užsikrėsti galima visur – autobuse, kieme, parduotuvėje. Pasak R.Gylienės, dažniausiai suserga tie, kurių imuninė sistema yra silpnesnė. Tuberkuliozė jau seniai nėra tik asocialių žmonių liga. Ji jaunėja ir nustatoma tiems, kurie patiria nemigą, stresą, prastai maitinasi, vartoja alkoholį ar narkotikus.
„Klaipėdos mieste pernai fiksuotas 51 tuberkuliozės atvejis. Mieste užsikrėtusių vaikų nebuvo. Du vaikų susirgimai tuberkulioze užfiksuoti Klaipėdos apskrityje“, – nurodė Klaipėdos Visuomenės sveikatos centro Užkrečiamų ligų kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Ina Kuznecova.
Tuberkuliozės bakterijas naikina chloras ir ultravioletiniai spinduliai. Jos nebijo spirito. Tuberkuliozės simptomai primena daugybę kitų ligų. Tai nuovargis, galvos skausmas, svorio kritimas. Simptomai turi tęstis daugiau nei 2-3 mėnesius.
Anksti teigti, ar mokytoja užkrėtė mokinius. Patikrinus dvi aštuntokų klases 4 vaikams nustatytos teigiamos reakcijos, tačiau šie tyrimo rezultatai nereiškia, kad vaikai serga tuberkulioze. Tai gali būti ir plaučių uždegimo ar kitų ligų požymis.
Labai svarbu tuberkulioze sergantį asmenį kuo greičiau izoliuoti ir gydyti. Gydymas užtrunka. Stacionare gydoma apie 4 mėnesius. Kai kuriais atvejais gydytis gali tekti net iki 3 metų.