Suaktyvinama konfidenciali psichologų pagalba žmonėms, susiduriantiems su didžiule kasdiene įtampa dėl COVID-19 pandemijos

Koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemijos metu prieinamą ir konfidencialią psichologinę pagalbą visuomenei aktyviau teiks psichikos sveikatos centrų psichologai ir emocinės paramos linijos. Taip pat startuoja medikams skirta savanoriška psichologinės pagalbos iniciatyva, pranešime skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.
„Vaikų linija“
„Vaikų linija“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Teikiant psichologinę pagalbą visuomenei COVID-19 pandemijos metu, aktyviau įtraukiami 114-a psichikos sveikatos centrų (PSC) visoje Lietuvoje. Juose dirbančios psichiatrų, psichologų, slaugytojų, socialinių darbuotojų komandos jau nuo praėjusios savaitės karantino metu teikia paslaugas nuotoliniu būdu.

Žmonės, besikreipiantys psichologo konsultacijos, šią paslaugą gaus anonimiškai, nes nėra būdo saugiai identifikuoti skambinančiojo nuotoliniu būdu. Šiuo sprendimu siekiama ne tik užtikrinti paslaugų tęstinumą esamiems pacientams, bet ir suteikti pagalbą žmonėms, patiriantiems psichologinių sunkumų dėl pokyčių gyvenime, prasidėjus COVID-19 pandemijai.

Esant galimybei, psichikos sveikatos centrams siūloma teikti konsultacijas iškart žmogui paskambinus, jei jis to pageidauja. Taip pat išlieka galimybė užsiregistruoti planinei konsultacijai vėliau.

Žmonės, besikreipiantys psichologo konsultacijos, šią paslaugą gaus anonimiškai.

Be to, šiuo kritiniu laiku psichologinę pagalbą telefonu ir internetu teikia Emocinės paramos linijos, dalis iš jų – visą parą: „Jaunimo linija", „Vaikų linija", „Vilties linija", „Pagalbos moterims linija", „Linija doverija". Jų kontaktus galima rasti čia.

Taip pat šią savaitę pradėjo veikti iniciatyva, kurios tikslas – teikti emocinę paramą Lietuvos medikams ir jų artimiesiems, susiduriantiems su didžiule kasdiene įtampa. Prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip 150 kvalifikuotų psichologų ir psichoterapeutų, jie teiks nemokamas ir konfidencialias psichologines konsultacijas.

„Šiuo metu itin svarbu rūpintis tais, kurie kasdien rūpinasi kitais. Nors kiekvienas medikas supranta, kad paciento gerovė yra pirmoje vietoje, bet ne mažiau svarbu pasirūpinti ir savo fizine ir emocine gerove, kas tampa ypač aktualu esant dideliems darbo krūviams COVID-19 infekcijos plitimo metu", – teigia Jaunųjų psichiatrų asociacijos narė, iniciatyvos organizatorė Neringa Čėnaitė.

Iniciatyvą galima rasti čia.

Pilnas Psichikos sveikatos centrų sąrašas yra čia. Sužinoti, prie kurio Psichikos sveikatos centro žmogus yra prisirašęs, galima susisiekus su savo poliklinika ar šeimos gydytoju.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, akivaizdu, kad medikams įtemptas darbas ligoninėse ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose, o visuomenei – užsidarymas namuose, įprastų veiklų ir įpročių pakeitimas sukelia didelį psichologinį stresą, o tai neigiamai veikia gyvenimo kokybę.

„Darome viską, kad susiduriantys su sunkiais jausmais žmonės gautų reikiamą psichologinę pagalbą nuotoliniu būdu. Šiuo tikslu įsijungia ne tik valstybė, bet ir itin laukiamos savanoriškos iniciatyvos", – teigia A.Veryga.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis