„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sužinoję, kokią ligą sukelia spragėsiai, pirkti jų nebenorėsite

Anksčiau spraginti kukurūzai buvo sveikas užkandis, bet, pradėjus juos ruošti pramoniniu būdu, kilo daug problemų – į spragėsius pridedama medžiagų, sukeliančių senatvinę silpnaprotystę, LRT televizijos laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, priduria jis, yra ir kasdien vartojamų produktų, kurie naikina mūsų smegenis.
Spraginti kukurūzai
Spraginti kukurūzai / Vida Press nuotr.

Maistas veikia ne tik mūsų sveikatą, kūno linijas, energiją, bet ir nuotaiką, o svarbiausia – smegenų darbą, t. y. kai kurie maisto produktai joms turi tiesioginį kenksmingą poveikį, sako A.Unikauskas.

Jo teigimu, hidrinti riebalai didina blogojo ir mažina gerojo cholesterolio kiekį, labiausiai iš visų maistinių medžiagų didina infarkto ir insulto riziką, siejami su staigia mirtimi nuo širdies ligų ir didesne diabeto rizika, didinta vėžio riziką.

„Hidrintų riebalų daugiausia kepiniuose ir konditerijos gaminiuose, margarine, rafinuotame aliejuje, majoneze, greitajame maiste, kukurūzų spragėsiuose, bulvių traškučiuose. Tad keiskite bloguosius riebalus į geruosius. Rinkitės avokadus, žuvį, pirmo spaudimo aliejų, sviestą“, – pabrėžia profesorius.

Anksčiau spraginti kukurūzai buvo sveikas užkandis, bet, pradėjus juos ruošti pramoniniu būdu, kilo daug problemų, sako A.Unikauskas.

„Mikrobangų krosnelei skirtuose kukurūzuose esantys konservantai gali pakenkti smegenims ir atminties centrams. Ypač kenksmingas yra diacetilas, suteikiantis sviesto skonį spragėsiams, – jis didina senatvinės silpnaprotystės riziką“, – aiškina medikas.

Be to, šios kenksmingos medžiagos gali būti ir majoneze, margarine, saldžiuose produktuose, priduria jis.

„Kukurūzai tinka glitimo netoleruojantiems žmonėms, bet gaminkite juos patys namie. O jei dar išvengsite nereikalingų saldiklių, spragėsiai gali tapti puikiu užkandžiu“, – pataria A.Unikauskas.

O perdirbtuose mėsos gaminiuose (tarkim, dešroje), tęsia profesorius, yra nitrozaminų. Jie suardo smegenų barjerą, saugantį nuo toksinų poveikio. Taigi, pabrėžia jis, valgykite natūralią troškintą, virtą, orkaitėje keptą mėsą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs