Vis dar retas susimąsto apie realią būtinybę mankštintis, rūpintis tuo, ką valgo, ne tik laisvalaikiu, bet ir darbe. O juk rūpinimasis mityba, judėjimas psichologinis stabilumas – raktas ir į profesinę sėkmę.
Dietologo žvilgsnis
Maitinantis priešokiais, piktnaudžiaujant kava ar saldumynais vietoje visaverčio maisto, organizmui sunku išlaikyti stabilų gliukozės kiekį kraujyje.
susigundžius saldžiu maistu, organizme išsiskiria insulino, labai greitai sumažinančio gliukozės kiekį kraujyje, tad vėl jaučiamės alkani, mieguisti. Štai jums ir užburtas ratas, - sako K.Jasmontienė.
„Jam sumažėjus, mums trūksta energijos, svaigsta galva. O susigundžius saldžiu maistu, organizme išsiskiria insulino, labai greitai sumažinančio gliukozės kiekį kraujyje, tad vėl jaučiamės alkani, mieguisti. Štai jums ir užburtas ratas“, – įspėja dietologė Kristina Jasmontienė.
Pasak K. Jasmontienės, iš jo išeiti galima tik laikantis mitybos režimo – valgant mažesnėmis porcijomis, išlaikant vienodus intervalus, geriausia – keturis penkis kartus per dieną, įskaitant sveikus užkandžius tarp trijų pagrindinių valgymų. Pavyzdžiui, šviežius ir džiovintus vaisius, pieno produktus, puikiai tinka riešutai ir sėklos.
Trenerio žvilgsnis
Tiesa paprasta: kuo mažiau judi, tuo mažiau ir norisi judėti, o judėti svarbu norint jaustis gerai kasdien. „Mankšta – būtina, jei norite jaustis žvalūs ir energingi visą dieną. Sėdimas darbas, mažas aktyvumas sukelia daug bėdų – akių, kaklo, nugaros skausmus, migreną. Mažai judant, pradeda trūkti energijos, natūralu, kad darosi sunku dirbti. O juk pakanka vos kelių paprastų pratimų kasdien ir rezultatą netruksite pastebėti“, – teigia profesionalus asmeninis treneris Bronius Burneika.
Pailsėti patariama kas 1,5–2 val. bent po penkias minutes. Pertraukėlių metu patariama pasivaikščioti, pasimankštinti, išgerti vandens.
Darbingumą ir gerą savijautą darbe padeda išlaikyti ir nedidelės pertraukėlės. Pailsėti patariama kas 1,5–2 val. bent po penkias minutes. Pertraukėlių metu patariama pasivaikščioti, pasimankštinti, išgerti vandens.
Suaktyvinti kraujotaką ir kovoti su užklupusiu snauduliu galima net neatsitraukus nuo darbo stalo. Pavyzdžiui, pasirąžyti, rankomis pasimasažuoti sprandą, smilkinius, ištiesti kojas prieš save ir atlenkti kojų pirštus.
Psichologo žvilgsnis
Nemažiau darbo efektyvumui ir kokybei svarbi psichologinė atmosfera darbe ir asmeninis požiūris. Kišti koją čia gali ne tik stresas, bet ir pernelyg aukštai sau iškelta kartelė.
Psichologas Marius Daugelavičius pastebi, kad, daug dirbant, reikalaujant iš savęs maksimalaus rezultato, galiausiai pervargstama, o darbo rezultatai nedžiugina. „Tokiu atveju visų pirma vertėtų pakeisti ne darbą, bet požiūrį. Reikia pažadinti savyje vidinį vaiką – žaidžiantį, smalsų, norintį atrasti ir išbandyti“, – sako specialistas ir pataria „žaisti“ darbu.