„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 07 15

„Telefono kaklas“: nuolatinis smaksojimas į ekraną gali sukelti negrįžtamų sveikatos procesų

„Text neck“, arba susirašinėjimo kaklas, – daugelis sporto ir sveikatos specialistų sutaria, kad artimiausia mūsų ateitis – raumenų disbalanso epidemija. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – kompiuteris, telefonas, planšetė – paskatino mus nuolat žiūrėti į ekraną nenatūraliai palenkus kaklą, dėl ko jo apkrova padidėjo penkiskart. Galimos to pasekmės – negrįžtamas kūno disbalansas, nugaros bei galvos skausmai, migrena ar pablogėjęs regėjimas.
E.Šapovalovas ir asociatyvioji nuotr.
E.Šapovalovas ir asociatyvioji nuotr. / 123rf.com / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip pasakoja sveikatingumo treneris Edvinas Šapovalovas, išplitusį anglišką terminą „text neck“ Lietuvoje specialistai tarpusavy vadina „iPhono“ kaklu“, nes krūvis mūsų kaklui ypač padidėjo, kuomet tapome priklausomi nuo išmaniųjų telefonų. Dabar mes ne tik visą dieną sėdime darbe prie kompiuterio, bet ir laisvu laiku toliau smaksome į telefono ekraną.

Dar blogiau, jei turime netaisyklingą sąkandį – mūsų kaklas patiria neįtikėtiną apkrovą.

Blogas sąkandis – papildomas krūvis kaklui

„Suaugusio žmogaus galva sveria apie 5 kilogramus ir toks svoris būna esant neutralioje pozicijoje. Tačiau, naudodami šiuolaikines technologijas, daugiausia laiko praleidžiame prie telefono ir kompiuterio, ir tuo metu mūsų galva būna gana stipriai palenkta į priekį bei žemyn. Dėl to kaklo raumenys būna pertempiami iki 5 kartų, tai reiškia, kad mūsų kaklo slanksteliai turi atlaikyti net iki 25 kg svorio“, – sako E.Šapovalovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą