„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną

Nors paskutinės balandžio savaitės nebuvo kupinos saulės ir šilumos, karštasis vasaros sezonas nenumaldomai artėja. Ar esi jam pasiruošęs? Asmeninis treneris, mitybos konsultantas, sveikos gyvensenos, sporto klubų ekspertas bei „Philips“ „Pasiruošk pavasariui“ projekto dalyvis Bronius Burneika griauna mitus, kurie supa sveiką gyvenseną.

Dalyvaudamas „Philips“ projekte „Pasiruošk pavasariui“ B. Burneika pabrėžia, jog norint gyventi sveikai svarbiausia yra vidinis nusiteikimas: „Nesvarbu ar dabar už lango pavasaris, vasara, ruduo ar žiema. Sportui ir sveikai mitybai sezoniškumas neturi būti taikomas“. Interviu metu treneris B. Burneika paneigė populiariausius mitus, kurie supa sveiką gyvenseną.

Mitas Nr.1: metant svorį negalima valgyti vaisių, nes juose yra daug cukraus

Daugelis mano, kad cukrus nėra pageidaujama sveikos mitybos dalis. Būtent dėl šio priežasties daugelis vengia valgyti vaisius ar gerti jų sultis. Tačiau cukrus yra pagrindinis energijos šaltinis sklandžiai nervų sistemos veiklai.

„Svarbu atsirinkti, kokį cukrų vartoti. Vaisiai yra kupini „gerojo“ cukraus, t.y. fruktozės, tad juos valgyti ar gerti šviežiai spaustas vaisių sultis tikrai naudinga. Tik patarčiau vaisius, kuriuose yra didelis kiekis cukraus, valgyti pirmoje dienos pusėje ir atkreipti dėmesį į valgomą kiekį“, – teigia B. Burneika.

Projekto partnerio nuotr./Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną
Projekto partnerio nuotr./Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną

Vaisiai kupini ne tik cukraus. Kartu juose gausu vitaminų, antioksidantų ir įvairiausių junginių, kurie padeda apsisaugoti nuo ligų. Bronius Burneika prisipažįsta, kad šiltėjant orams, dažnai renkasi sultis, spaustas lėtaeige sulčiaspaude, siekiant išsaugoti kuo daugiau naudingų medžiagų.

Mitas Nr.2: sporto klube esantys žmonės – pasipūtę ir smerkia naujai atėjusius

Galima rasti daugybę pasiteisinimų, kodėl neverta pradėti sportuoti sporto klube. Vienas iš jų – sporto klubą lankantys žmonės dažnai būna pasipūtę ir smerkia naujai atėjusius.

„Sporto klubuose nėra tokių dalykų, kaip apkalbinėjimas ir smerkimas. Kiekvienas žmogus ateina su savais tikslais ir jų siekia. Kuo daugiau žmonių siekia to paties tikslo, tuo paprasčiau jį pasiekti. Dėl šios priežasties, sportuojant klube daug lengviau išlaikyti nusiteikimą keisti gyvenimo būdą“, – savo įžvalgomis dalinasi B. Burneika.

Kiekvienam apsilankymas sporto klube kažkada būna pirmą kartą. Asmeninis treneris pabrėžia, kad šį mitą lengvą sugriauti, pradėjus galvoti apie save, o ne apie kitus: „Svarbiausia turėti tinkamą požiūrį, motyvaciją ir pagarbą procesui“.

Projekto partnerio nuotr./Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną
Projekto partnerio nuotr./Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną

Mitas Nr.3: norint numesti svorio, reikia valgyti mažiau ir retai

Nusprendę sumažinti savo svorį, daugelis elgiasi drastiškai: stipriai sumažina valgymo porcijas ir stengiasi valgyti kuo rečiau. Tačiau šis pasirinkimas gali turėti kitokias pasekmes, nei tikimasi – organizmui sukeliamas šokas, jis pradeda intensyviau kaupti energijos atsargas. Norint numesti svorio reikia valgyti dažnai, mažomis porcijomis, taip suaktyvinant medžiagų apykaitą.

„Jei žmogus nori numesti svorio, išlaikyti gražią figūrą ir nepriaugti riebalinio audinio, privalu stebėti maisto proporcijas. Užkandžiai turi būti dažni, maži ir maistingi. Negalima valgyti du ar tris kartus per dieną, reikia valgyti kur kas dažniau, mažiausiai 4-5 kartus per dieną. Kuomet žmogus valgo retai, kas 6 ar 12 valandų, organizmui sukeliamas šokas ir jis pradeda kaupti energijos atsargas“, – teigė treneris B. Burneika.

Mitas Nr.4: per dieną reikia išgerti 3 litrus vandens.

Tinkamą skysčių kiekį organizme privalu palaikyti visais metų laikais, nes organizmui nuolat reikia skysčių. Nors mitybos specialistai perspėja, kad gerti reikia ne tik pajutus troškulį, o nuolat, Bronius Burneika teigia, kad visų pirma reikia suprasti kiek skysčių reikalauja pats kūnas.

Projekto partnerio nuotr./Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną
Projekto partnerio nuotr./Treneris Bronius Burneika griauna mitus apie sveiką gyvenseną

„Gerti reikia tiek, kiek reikalauja organizmas. Todėl svarbu įsiklausyti ir suvokti, kaip jautiesi. Jei organizmas nereikalauja 3 l vandens per dieną, nėra prasmės tiek gerti. Vidutiniškai žmogus per dieną turi išgerti apie 1,5 l skysčių. Jei asmuo fiziškai aktyvus, sportuoja, gali būti, kad vandens norisi išgerti daugiau. Treniruotės metu rekomenduojama išgerti 0,7 l vandens“, – pasakoja sveikatinimo specialistas B. Burneika.

Projektas „Pasiruošk pavasariui“

Besibaigiantis pavasaris nedžiugina šiltomis dienomis, tad daugelis žmonių yra paniurę ir nepatenkinti. Tačiau šaltos dienos yra puikus metas ruoštis saulėtam sezonui – blogą nuotaiką įveikti ir pasiruošti tikram pavasariui kartu su „Philips“ padeda televizijos ir radijo laidų vedėja Skaiva Kraujalė, jogos ir šokių trenerė Milana Jašinskytė bei treneris Bronius Burneika. Visi trys projekto „Pasiruošk pavasariui“ herojai skatina sveiką gyvenseną, dalinasi patarimais bei kviečia kitus prisijungti ir pasitikti pavasarį žvalesniems ir tvirtesniems.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs