Apie tai, ką daryti, norint susitvarkyti su įsisenėjusiomis nugaros problemomis bei kokias treniruotes geriausia rinktis, kalbamės su pačia Santa.
Įkurti studiją paskatino su nugaros problemomis susiduriantys jauni žmonės
Anot pašnekovės, ją ir kolegę Daivą Janarauskienę įkurti nuosavą treniruočių studiją paskatino patirtis, įgyta dirbant reabilitacijos srityje ir pacientai, besiskundžiantys nugaros ir laikysenos problemomis, kurių laikui bėgant vis daugėjo. „Anuomet kasdien padėdavome daugeliui žmonių įveikti nugaros skausmą, atkurti funkcijas po traumos, koreguoti laikyseną, didinti ištvermę bei gerinti savijautą. Pastebėjome, kad kiekvienais metais į mus kreipdavosi vis daugiau jaunų žmonių, tad natūraliai kilo noras imtis prevencinių priemonių ir visiems, norintiems rūpintis savo kūnu, parodyti, kaip tai reikia daryti taisyklingai“, – pasakoja S.Povilonytė – Žilinskienė.
„Džiaugiamės, kad pavyko sukurti jaukią studiją, kurioje laukiame visų, norinčių sveiko, tvirto, ištvermingo kūno ir taisyklingos laikysenos. Pasiekus šių rezultatų formoms ir kilogramams nelieka nieko kito, kaip tik pasiduoti“, – juokiasi specialistė.
Dažnai problema tampa neatsakingai pasirenkamas fizinis krūvis
Anot S.Povilonytės – Žilinskienės, žmonių, susiduriančių su įvairiomis fizinėmis sveikatos problemomis, šiuo metu daugėja ne tik dėl sėdimo darbo populiarumo, tačiau ir dėl per mažo arba neatsakingai pasirenkamo fizinio krūvio, pranokstančio galimybes. „Visiems atrodo, jog jaučiant skausmą nugaroje, ją reikia stiprinti, tačiau dažniausiai skausmo priežastis yra tiesiog per didelė nugaros raumenų įtampa, o tokiu atveju didelis fizinis krūvis negelbsti“, – tikina pašnekovė.
Norintiems įveikti nugaros skausmus ir pakoreguoti laikyseną ji rekomenduoja atvykti į kineziterapeuto konsultaciją, kurios metu yra įvertinama asmens fizinė būklė, išsiaiškinamos problemos, skausmo priežastis. „Šio susitikimo metu aptariame tolimesnio darbo planus bei, atsižvelgiant į klientų lūkesčius ir galimybes, parenkame individualią pratimų programą. Taip pat, esant poreikiui taikome elektroterapiją bei kineziologinį teipavimą – metodą, skirtą įvairių raumenų ir sąnarių traumoms gydyti, patinimui mažinti ir skausmo sindromui malšinti“, – pasakoja specialistė.
Geriausia – individualių ir grupinių treniruočių kombinacija
Sveiko kūno studijoje „Sportis“ vyksta pilates, mamos ir vaiko, sveikos nugaros bei nėščiųjų grupinės treniruotės, prie kurių jau šį rudenį planuojama prijungti ir Ashtanga jogos užsiėmimus pradedantiesiems. „Grupėse sportuoja iki 12 asmenų, o tai garantuoja pakankamą trenerio – kineziterapeuto dėmesį ir kontrolę. Treniruotėse naudojame įvairias priemones maksimaliam rezultatui pasiekti ir pratimų įvairovei pagerinti. Na, o norintys dirbti individualiai kviečiami registruotis asmeniniam darbui su treneriu“, – teigia pašnekovė.
S.Povilonytė – Žilinskienė pabrėžia, jog skirtumas tarp individualių ir grupinių treniruočių nėra vien finansinis. Pasak jos, norintiems pradėti sportuoti po ilgos pertraukos arba turintiems tam tikrų sveikatos problemų, tokių kaip netaisyklinga laikysena, nugaros, kaklo, sąnarių skausmai, įvairios traumos ar antsvoris, derėtų rinktis individualias treniruotes dėl šimtaprocentinio kineziterapeuto – trenerio skiriamo dėmesio. Na, o grupiniai užsiėmimai puikiai tinka sveikatinimui ir pasiekto rezultato palaikymui bei gerinimui. „Individualus darbas padeda išvengti klaidų, galinčių turėti neigiamą poveikį kūnui ir trukdyti pasiekti rezultatą. Taip pat, dirbant asmeniškai lengviau siekti tikslų, individualiai pritaikant pratimus, kurie tinka būtent jums“, – pasakoja specialistė ir priduria, jog itin dažnai savo klientams siūlo individualų sportą derinti su užsiėmimais grupėje, tokiu būdu geriau pažįstant savo kūną, gerinant savikontrolę ir judesių valdymą.