Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Trys Europoje išplitusios koronaviruso mutacijos: pakartotinai užsikrėsti gali ir persirgę, ir pasiskiepiję

Pasaulį jau metus siaubiantis koronavirusas pradeda grasinti iš naujo. Sukūrus vakcinas ir pradėjus skiepijimą daugelyje šalių, artėja karantino atlaisvinimai, daugėja galimybių keliauti bei susitikti su artimaisiais. Tačiau ekspertai įsitikinę – dar per anksti. Viena iš didžiausią pavojų keliančių priežasčių ir toliau laikytis karantine – viruso mutacijos.
Mutacijos
Mutacijos / „Scanpix“ nuotr.

Kuo daugiau žmonių užsikrečia naujuoju koronavirusu, tuo didesnės galimybės jam mutuoti. Keliaudamas iš kūno į kūną virusas ilgainiui keičiasi ir nors didelė dalis mutacijų nesukelia papildomo pavojaus žmonėms arba pats virusas jas sunaikina, keletas variantų jau dabar stato mokslininkus ant ausų. Bandoma išsiaiškinti, kurios mutacijos – pavojingiausios, labiau užkrečiamos, kaip jas veikia jau esamos vakcinos, o kurios sukelia sunkiausią ligos formą ir mirtį.

Šiuo metu Europos ir Lietuvos mokslininkams nerimą kelia trys variantai. Britiškasis (B.1.1.7), PAR (B.1.351) ir braziliškasis (P.1).

Britiškasis variantas pirmą kartą aptiktas pernai rugsėjį Didžiojoje Britanijoje. Į Europos Sąjungos šalis jis pateko lapkritį. Lietuvoje jau užfiksuota dešimtys juo užsikrėtusių žmonių. Nuo pirminio viruso jis skiriasi gerokai didesniu užkrečiamumu ir, tikėtina, sunkesne ligos forma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais