E.Mantulova patarė, kad vienas geriausių būdų išlaikyti grybus – juos marinuoti. Moteris pabrėžė, kad marinuojant į stiklainius svarbu nemaišyti grybų rūšių, jei baravykai – tai tik baravykai, jei raudonviršiai – raudonviršiai.
Grybų rinkimo ir ruošimo entuziastė pasakojo, kad pirmiausia puode reikia užvirti vandenį, kuriam tik užvirus nupilti grybus, taip juos nuplaunant. Tuomet miško gėrybes užpilti vandeniu, o užvirus vandeniui reikia nugriebti putas ir pagal skonį įdėti druskos, pipirų, cukraus, lašelį acto.
Į stiklainius būtina įdėti česnako skiltelę, krapo kotelį ir sudėti 10–15 minučių virusius grybus. Stiklainius patariama laikyti šaldytuve, kuriame jie gali išbūti net kelis sezonus.
Taip paruošti grybai patiekiami kaip pagrindinio patiekalo garnyras, užkandis, puošmena šventiniam stalui ar netgi dovana svečiams.
„Kaip dovanoja gražiai aprištas uogienes, tokį patį efektą padaro ir maži baravykiukai“, – savo patirtimi dalijosi moteris.
Pasak E.Mantulovos, kita dalis tauriųjų grybų keliauja į šaldiklį, o jų rūšys nekinta: šaldomi baravykai ir raudonviršiai.
Nors pastaruosius dvejus metus virtuvėje dominavo baravykai, o pastarųjų buvo net aštuonis kartus daugiau nei raudonviršių, šaldyti yra vis tiek geras sprendimas.
Į šaldiklį geriausiai dėti tą dieną rinktus ir kruopščiai nuvalytus grybus. Moteris pastebi, kad atšaldyti grybai nebetenka standumo ir tai jau nebėra toks šviežias grybas, koks buvo prieš jį šaldant, tačiau skonis ir kvapas išlieka.
Dar vienas dažnai naudojamas būdas yra džiovinimas.
Moteris įprastai surinktus sezoninius grybus įdeda į specialų džiovintuvą – tai vienas paprasčiausių būdų. Taip apdoroti baravykai, raudonikiai ar šilbaravykiai panaudojami sriubose ar padažų ruošimui.
Na, o jei pririnkti ar nupirkti grybai neatsiduria nei specialioje džiovyklėje, nei šaldymo kameroje, nei puode, juos galima greitai ir lengvai pasigaminti keptuvėje.
Ji patarė receptui naudoti rudmėses. Jas reikia nuplauti, nupjauti kotelius ir palikti tik grybų galvutes. Tuomet grybus apvolioti miltuose su druska ir dėti į vidutiniškai įkaitintą keptuvę su jau ištirpusiu sviestu.
Kai jie iškepa tampa traškūs, o „valgyti juos norisi lygiai taip pat, kaip ir bulvių traškučius – suvalgęs vieną, jau norisi ir antro“, – atvirauja E.Mantulova.