Tačiau naujas tyrimas, kurį atliko Madrido technikos universitetas, parodė, kad tai taip pat gali paveikti gimdymo laiką.
Mokslininkų komanda, kuriai vadovavo profesorius Rubenas Barakatas, atliko tyrimą, kurio metu stebėjo 508 sveikas moteris, atsitiktiniu būdu suskirstytas į dvi grupes.
253 moterys sudarė kontrolinę grupę, o 255 moterys – sporto grupę. Moterims sporto grupėje jų nėštumo metu buvo sudaryta nesudėtinga aerobinių pratimų programa, kurios jos laikėsi sportuodamos 3 kartus per savaitę.
Po to mokslininkai analizavo daugybę gimdymo veiksnių, tokių kaip kiekvienos gimdymo stadijos trukmė, gimdymo būdas, svorio priaugimas, epidūro naudojimas bei kūdikio svoris.
Mokslininkai padarė išvadą, kad besilaukiančios mamytės, nėštumo metu atlikusios aerobinius pratimus, buvo linkusios gimdyti trumpiau nei tos, kurios nėštumo metu nesportavo.
„Prižiūrima sporto programa nėštumo metu sumažina pirmosios gimdymo stadijos trukmę bei bendrą pirmosios ir antrosios stadijos trukmę, o tai reiškia ir trumpesnį gimdymą“, – rašė mokslininkai.
Moterys, buvusios sporto grupėje gimdymo metu, taip pat rečiau naudojo epidūrinę nejautrą. Be to, naujagimio makrosomija – kai naujagimis gerokai didesnis nei įprasta – dažniau pasireiškė kontrolinėje grupėje.
Ir nors sportas nėštumo metu gali padėti susigrąžinti formas po gimdymo, lengviau pasakyti nei padaryti.
Aktorė Blake Lively atskleidė sunkumus, su kuriais susidūrė po gimdymo.„Pasirodo, nepavyks atsikratyti 30 nėštumo metu priaugtų kilogramų tiesiog naršant po „Instagram“ ir svarstant, kodėl neatrodai, kaip visi tie modeliai su bikiniais“, – rašė moteris savo „Instagram“ paskyroje.