Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas su siuntimu – nemokamai, bet tik po mėnesio, be siuntimo – šiandien už 86 eurus

Vilniaus Centro poliklinikoje pacientų diagnostikai pradedamas naudoti naujausios kartos magnetinio rezonanso tomografas. 1,3 mln. eurų kainavęs įrenginys darbo dienomis triūsia nuo 7 iki 22 valandos, nesnaudžia ir šeštadieniais. Poliklinikos vadovas Kęstutis Štaras tikina, kad, jei reikės, modernūs tyrimai pacientams bus atliekami ir sekmadieniais ar net kiaurą parą.
Centro poliklinikoje – naujas tomografas
Centro poliklinikoje – naujas tomografas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmąjį magnetinio rezonanso tomografą „Signa Profile“ Centro poliklinika įsigijo 2004 metais. Jis dar tarnauja, tačiau jau turi naują įpėdinį, todėl bus naudojamas nepalyginti rečiau: kai pacientas serga klaustrofobija, kai turi ypač didelį svorį. Aparatas ypač tinka vaikams, nes tyrimo metu su jais gali dalyvauti ir šeimos nariai.

K.Štaras užtikrina, kad senasis aparatas jau seniai atsipirko ir primena, jog pagal Sveikatos apsaugos ministerijos atliktą brangios įrangos apkrovimo analizę šalyje užėmė trečią vietą. Vien per 2014 metus su „Signa Profile“ buvo atlikti 3263 tyrimai.  

Ir pacientai išreiškia pasitenkinimą, ir specialistams saugiau dirbti, lengviau išvengti klaidų.

„Per metus mūsų poliklinikoje apsilanko 1,3 mln. pacientų – daugiau nei Kauno klinikose ar Santariškių konglomerate. Turime budinčio gydytojo tarnybą, kuri naktį teikia ambulatorines šeimos gydytojo paslaugas visų Vilniaus gydymo įstaigų, su kuriomis esame pasirašę sutartis, pacientams. Nedarbo ir švenčių dienomis aptarnaujame apie 500 žmonių“, – pasakojo K.Štaras.

Todėl jis siekia, kad Centro poliklinikos pacientai gautų kokybiškiausią paslaugą jau ambulatoriniame lygmenyje.

„Ir pacientai išreiškia pasitenkinimą, ir specialistams saugiau dirbti, lengviau išvengti klaidų“, – aiškino K.Štaras.

Greitesnis ir tikslesnis

Naujasis magnetinio rezonanso tomografas suteikia galimybę išgauti detalų minkštųjų audinių ir vidaus organų vaizdą, per trumpą laiką atlikti tomografiją sudėtingiausiais rėžimais ir smulkiais pjūviais, o taip pat vienu metu atlikti tyrimą ir gaunamų vaizdų rekonstrukciją.

„Ji padės greičiau ir tiksliau nustatyti pacientų diagnozę ir paskirti optimalų gydymą“, – užtikrino gydytoja radiologė Eglė Tamošaitienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras

Tyrimo metu  galima atlikti galvos smegenų, stuburo, sąnarių, kaulų, kremzlinio audinio, dubens, urogenitalinės sistemos, pilvo organų ir kitus tyrimus.

Manoma, kad šis tyrimas neturi kenksmingo jonizuojančios spinduliuotės (radiacijos) poveikio žmogaus organizmui. „Jokie moksliniai tyrimai žalos organizmui dar neįrodė“, – sakė E.Tamošaitienė.

Be siuntimo – 86 eurai

Magnetinio rezonanso tomografija atliekama maždaug per pusvalandį. Būtinosios medicininės pagalbos atveju gydytojas radiologas iš karto apdoroja tyrimo metu gautus vaizdus, diagnozuoja patologiją ir išvadą siunčia pacientą atsiuntusiam gydytojui.  

Trys eilutės tinklelyje yra skiriamos būtinajai pagalbai ir dar pora mokamai pagalbai.

Planuojama kasdien tyrimą atlikti maždaug 30 pacientų. Daugumai jų tyrimui bus užregistruoti iš anksto.

„Trys eilutės tinklelyje yra skiriamos būtinajai pagalbai ir dar pora mokamai pagalbai“, – skaičiavo K.Štaras.

Pacientams, priklausantiems Vilniaus teritorinei ligonių kasai ir turintiems gydytojo siuntimą, tyrimas nemokamas. Norint jį atlikti, pacientams reikės kantrybės – eilė sudaryta mėnesiui į priekį. Be siuntimo ar pacientams, neapsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, tyrimą galima gauti greičiau, tačiau už jį teks pakloti 86 eurus.

Atsipirks per pustrečių metų?

Paskolą moderniam magnetinio rezonanso tomografui įsigyti poliklinikai suteikė bankas. Pagal investicinį projektą, investicija turėtų atsipirkti per 3,5 metų.

„O tada jau kurs tik pridėtinę vertę“, – įsitikinęs K.Štaras. Jis viliasi, kad artimiausiu metu sutartis pavyks sudaryti ir su Kauno bei Panevėžio teritorinėmis ligonių kasomis. Tada su siuntimais tyrimą nemokamai būtų galima atlikti ir šių miestų gyventojais.

Be to, laukiama ir pacientų iš užsienio – tokių jau irgi pasitaiko.

„Praėjusią savaitę Centro poliklinikoje viešėjo Armėnijos sveikatos ministras su pora viceministrų. Jie buvo sužavėti ir prisipažino: „Nemanėme ir neįsivaizdavime, kas posovietinėse valstybėse gali būti tokios poliklinikos.“ Jie lygiuojasi į mus“, – pasidžiaugė Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Centro poliklinika yra vienintelė Lietuvos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinti tokį modernų magnetinio rezonanso tomografą.

88,4 tūkst. magnetinio rezonanso tyrimų

Už magnetinio rezonanso tyrimus gydymo įstaigoms atskirai mokama tik tuomet, kai jie atliekami ambulatoriškai gydomiems pacientams arba tiems, kuriems stacionare teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyviosios pagalbos ar medicininės reabilitacijos paslaugos.

Nemanėme ir neįsivaizdavime, kas posovietinėse valstybėse gali būti tokios poliklinikos.“ Jie lygiuojasi į mus.

Tuo tarpu ligoninėse gydomiems pacientams (išskyrus pirmiau minėtus atvejus) atliktų brangiųjų tyrimų ir procedūrų kaina yra įskaičiuota į bendrą gydymo ligoninėje kainą.

Už pernai suteiktus magnetinio rezonanso tyrimus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto buvo sumokėta 22 mln. litų, iš jų Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) – 9,8 mln. litų.

Per 2014 m. mūsų šalyje buvo suteikta apie 88,4 tūkst. magnetinio rezonanso tyrimų, o Vilniaus TLK – apie 36,8 tūkst. minėtų tyrimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų