„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Už ir prieš: kada geriau sportuoti – ryte ar vakare?

Mėgstate rytais anksti atsikelti ir prieš dienos darbus skubate paminti dviračio? O gal kaip tik prakaitą kur kas mieliau liejate sporto salėje vakarais?
Bėgiojanti mergina
Bėgiojanti mergina / „Fotolia“ nuotr.

Moksliniai tyrimai rodo, kad tiek vienas, tiek kitas variantas yra geras, juk svarbiausia, kad apskritai sportuojate! Vis tik kiekvienas jų turi savų pliusų, ir savų minusų, kuriuos vardija portalas huffingtonpost.com.

Rytinio sporto pliusai

  • Pasikrausite energijos visai dienai

Sportas arba mankšta organizme skatina gamintis daugiau endorfinų ir kitų nuotaiką gerinančių bei energiją didinančių medžiagų. Būtent dėl to pasportavę rytais visą dieną jausitės kur kas aktyvesni, protas dirbs daug aštriau ir būsite gerokai budresni.

  • Naktį geriau išsimiegosite

2011 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad tie, kurie mėgsta sportuoti rytais, miega geriau ir kokybiškiau už tuos, kurie sportui verčiau renkasi bet kurį kitą paros metą.

  • Ryte sportuojantys daug greičiau išsiugdo šį įprotį

Jei manote, kad kiekvieną kartą prieš einant sportuoti teks stumti save iš paskutiniųjų, verčiau jau sportuokite ryte. Mokslininkai tikina, kad tai darant įprotį reguliariai sportuoti išsiugdysite greičiau.

Rytinio sporto minusai

  • Teks keltis ganėtinai anksti

Jei nesate vyturys, atsikelti iš lovos anksčiau nei reikia, kad spėtumėte susiruošti į darbą, gali būti nepaprastai sunku. Tokiu atveju verčiau jau savęs ir nekankinkite, mat jei su didžiausiu vargu rytais išlipate iš lovos, gali būti, kad ir sporto salėje negalėsite įdėti tiek pastangų, kiek jų įdėtumėte sportuodami kitu paros metu. Negana to, taip galite pažeisti ir savo miego ciklą, o pažeidimai vėliau dažniausiai atsiliepia nemiga.

Taip pat skaitykite: Tempimo pratimai, lengvinantys kaklo ir pečių skausmus

  • Teks skirti daugiau laiko apšilimui

Kadangi vos atsikėlus iš lovos raumenys ir sąnariai po ramybės būsenos dar būna įsitempę, tad ir sporto salėje patartina daryti kiek ilgesnį apšilimą. Tai itin svarbu, jei ryte žadate kaip reikiant pasportuoti.

Vakarinio sporto pliusai

  • Jūsų rytai bus daug ramesni

Ne tik galėsite ilgiau pamiegoti, bet ir neteks sukti galvos, kaip čia viską suspėjus ir kaip nepamiršus pasiimti visko, ko reikia į sporto salę. Rytais juk nelabai norisi svarstyti, kurį šampūną pasiimti ar kuistis spintoje ieškant rankšluosčio.

  • Tai puikus būdas nusimesti per dieną patirtą įtampą

Buvo sunki diena darbe? Išprakaituokite visą patirtą stresą ir susierzinimą sporto salėje. Galva kaip reikiant prašviesės ir nereikės viso per dieną sukrauto „nervų bagažo“ neštis namo. Negana to, pasportavę vėl susigrąžinsite per dieną išsunktą energiją – o jos juk reikės jūsų šeimai ar antrajai pusei.

  • Vakare jūsų kūnas sportui yra fiziškai geriau pasiruošęs

Vakarais mūsų raumenys ir sąnariai yra kur kas lankstesni nei rytais, o tai reiškia, kad kyla kur kas mažesnė rizika rimtai susižeisti ar pasitempti raumenis.

Taip pat skaitykite: Sveikatingumo ekspertas: jei norite atletiško kūno, pamirškite treniruoklius

  • Galite sportuoti ilgiau

Kadangi visi dienos darbai baigti, šį laiką galite skirti vien tik sau ir tai daryti galite kiek tik norite. Tad sportuokite nė kiek neskubėdami ir mėgaukitės tuo, ką darote!

Vakarinio sporto minusai

  • Daug daugiau šansų, kad sportą norėsis iškeisti į smagesnę veiklą

Galbūt tai pasisėdėjimas su draugais ar paskutinę minutę suplanuota vakarienė su antrąja puse – kur kas daugiau šansų, kad tokie ir panašūs trukdžiai jūsų sportui gali kilti, jei sportuojate vakarais. Negana to, po ilgos dienos darbe, kartais gali atrodyti, kad sporto salei visiškai nėra energijos ir ją verčiau jau iškeičiate į vakarą prie televizoriaus.

Nenustebkite, jei jūsų mėgstamas dviratis sporto salėje bus užimtas ar jei nepateksite į treniruotę, nes salė jau ir taip pilna žmonių. Daugelis sporto klubų daugiausia lankytojų sulaukia būtent vakarais, todėl tai gerokai gali apsunkinti jūsų sportavimo kokybę.

  • Jei pernelyg vėlai sportuosite, gali būti, kad vakare bus sunku užmigti

Jei sportuosite likus 2–3 valandoms iki einant miegoti, galite pakenkti savo būsimo miego kokybei, mat sportas suteikia energijos ir žvalumo. Tiesa, tai dar priklauso ir nuo sporto rūšies bei intensyvumo. Tarkime, jei vakarais užsiimate joga ar kitu atpalaiduojančiu sportu, miego kokybė kaip tik gali pagerėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs