Už lango jau pavasaris: vaistininkė pataria, ką galime padaryti dėl savo geros savijautos

Nuovargis, jėgų trūkumas ar net silpnumas – tai nemalonūs simptomai, kurie dažną aplanko pasibaigus šaltajam ir tamsiajam metų laikui. Nors kartais galvojama, kad gera savijauta sugrįš savaime, „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojanti vaistininkė Greta Maksimavičiūtė pataria, priemonių imtis patiems ir pasirūpinti savo sveikata bei grožiu.
Už lango jau pavasaris: vaistininkė pataria, ką galime padaryti dėl savo geros savijautos
Už lango jau pavasaris: vaistininkė pataria, ką galime padaryti dėl savo geros savijautos / Partnerio nuotr.

Pavasarį dažnas pasitinka nusilpusiu imunitetu. Žiemiški orai, rečiau valgomi švieži vaisiai ir daržovės, mažesnis fizinis aktyvumas bei siaučiantys virusai veikia mūsų imunitetą, todėl šiltąjį sezoną dažnai pasitinkame ne pačios geriausios formos.

Partnerio nuotr./Greta Maksimavičiūtė
Partnerio nuotr./Greta Maksimavičiūtė

Vaistininkė patvirtina, kad pavasarį naudinga papildomai pasirūpinti savo imunitetu, vartoti jį palaikyti padėsiančių vitaminų ir maisto papildų. Pasak „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojančios vaistininkės G.Maksimavičiūtės, imunitetui palaikyti naudingi daugeliui gerai pažįstami vitaminai.

Anot jos, būtent vitaminą C tikriausiai galima laikyti vienu populiariausių maisto papildų, kurių griebiamasi nusilpus imunitetui. „Taip yra tikrai ne veltui – jis būtinas, norint jaustis gerai. Vitaminas C ne tik stiprina mūsų imuninę sistemą, bet ir padeda mažinti nuovargį, apsaugo organizmo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos“, – vitamino naudas vardija farmacininkė.

Už lango dažniau šviečiant saulei nereikėtų apsigauti ir dėl vitamino D atsargų. Pasak vaistininkės, gyvenant Lietuvoje vitaminu D svarbu pasirūpinti papildomai, tai ypač aktualu, kai dienos dar trumpos, dažnai apniukusios. Taip pat vitamino D dažnai trūksta ir tiems, kurie dieną retai leidžia laiką gryname ore. Šio vitamino atsargos organizme naudingos gerai kaulų ir dantų būklei, raumenų funkcijoms palaikyti, kalcio koncentracijai kraujyje užtikrinti.

Jeigu rytais dažnai skubate ar pamirštate vitaminus, vaistininkė pataria vartoti purškiamą vitaminą D, kurį galite visada turėti su savimi, jis patogus vartoti, nes jo nereikia užgerti vandeniu, todėl galite turėti savo rankinėje ar automobilyje. Be to, tokios formos vitaminas įsisavinamas lengviau, neapkrauna skrandžio ir virškinamojo trakto.

Taip pat net ir atšilus orams naudinga nenustoti vartoti žuvų taukų, o jeigu to nedarėte, pradėti. Pasak vaistininkės, tai yra vieni naudingiausių maisto papildų, nes jie padeda pasirūpinti normalia širdies veikla, taip pat pagerinti atmintį, smegenų veiklą, sustiprinti imunitetą ir netgi pagražinti odą. Žuvų taukai gali būti praturtinti vitaminais A, E ir D, kurie padeda dar labiau sustiprinti teigiamą omega-3 rūgščių poveikį. Šios medžiagos taip pat labai svarbios po žiemos dažnai susilpnėjusiam regėjimui.

Ne tik tai, kas seniai žinoma

Vaistininkė G.Maksimavičiūtė sako, kad būtent vitaminas C ir D bei žuvų taukai yra tos priemonės, apie kurias dažniausiai pagalvojama susirūpinus savo imunitetu. Vis dėlto, anot jos, naudinga pasikonsultuoti su specialistais, prieš nusprendžiant, kokių būtent medžiagų trūksta jūsų organizmui. „Eurovaistinė internete“ klientai su farmacininku gali pasikonsultuoti nemokama linija 8 5 260 2200 darbo dienomis.

Partnerio nuotr./Už lango jau pavasaris: vaistininkė pataria, ką galime padaryti dėl savo geros savijautos
Partnerio nuotr./Už lango jau pavasaris: vaistininkė pataria, ką galime padaryti dėl savo geros savijautos

Pastebima, kad vis dažniau imuninei sistemai palaikyti klientai atranda kurkumino turinčių preparatų naudą. „Ši medžiaga yra gaunama iš ciberžolės ir ji yra ne tik natūralus būdas pasirūpinti imunitetu, bet taip pat padeda palaikyti normalią kepenų, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, kovoti su padidėjusiu cholesterolio kiekiu. Kurkuminas taip pat naudingas siekiant sulėtinti senėjimo procesus, apsaugoti organizmą nuo toksinų, lėtinių uždegimų, jis gerina virškinimą ir turi antioksidacinių savybių“, – pasakoja farmacininkė.

Taip pat dažnokai pamirštamas mineralas, kuris reikalingas normaliai organizmo veiklai, – magnis. Anot G.Maksimavičiūtės, nemaža dalis žmonių jaučia jo trūkumą. Magnio turinčius preparatus naudinga vartoti žmonėms, kurie patiria stresą, nuovargį, daug dirba, užsiima intensyvia fizine veikla. Dažnai galima įsigyti magnio ir B grupės vitaminų kompleksų. Pasak vaistininkės, toks derinys ypač naudingas, nes veikia išties įvairiapusiškai – ne tik padeda raumenų ir nervų sistemų veiklai, bet ir stiprina imunitetą, padeda puoselėti nagus ir odą.

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad kai kurie maisto papildai, kurie naudingi imuninei sistemai palaikyti, kartu gali būti naudingi ir įveikiant priešuždegiminius procesus. Pavyzdžiui, maisto papildų sudėtyje randamas kordicepsas gali prisidėti prie normalios širdies ir raumenų veiklos, jis taip pat žinomas ir dėl priešuždegiminių savybių.

Sublizgėkite ir savo išvaizda

Žiemiški orai turi įtakos ne tik mūsų imuninei sistemai, bet ir išvaizdai. Vaistininkė G.Maksimavičiūtė pastebi, kad pavasarį daugiau klienčių pasitinka susilpnėjusiais plaukais ir nagais, gyvybingumą praradusia oda.

Nors tokiu atveju pirmiausia dažnai griebiamasi kosmetikos priemonių, vaistininkė pataria pasirūpinti savo grožiu ir iš vidaus. Ji rekomenduoja vartoti specialius maisto papildus skirtus grožiui, jų sudėtyje ypač naudinga ieškoti kolageno, ji atkreipia dėmesį, kad naudinga rinktis geriamąjį kolageną. „Tokia forma ši naudinga medžiaga įsisavinama geriau nei vartojant išoriškai, todėl padeda kovoti su raukšlėmis, išlaikyti kūno stangrumą ir tamprumą, palaikyti gerą kaulų ir sąnarių funkciją“, – naudas akcentuoja vaistininkė. Ji taip pat priduria, kad grožiui skirti vitaminai dažnai teigiamai veikia ir bendrą savijautą.

Vis dėlto vaistininkė primena, kad norint jaustis gerai, svarbu nepamiršti pasirūpinti subalansuota ir visaverte mityba, skirti pakankamai laiko kokybiškam miegui ir poilsiui bei reguliariai užsiimti fizine veikla.

7 vaistininkės patarimai, kaip pavasarį jaustis gerai:

1. Imunitetui stiprinti vartokite vitaminą C.

2. Nors už lango ir dažniau šviečia saulė, svarbu papildyti vitamino D atsargas organizme.

3. Gerai savijautai pavasarį naudingas kurkuminas.

4. Raumenų ir nervų sistemai naudingi magnio ir B grupės vitaminų preparatai.

5. Žuvų taukai svarbūs ir pavasarį.

6. Net ir atšilus orams, nepamirškite preparatų, kurie padėtų įveikti uždegiminius procesus.

7. Po šaltojo metų laiko naudinga vartoti kolageno turinčių preparatų grožiui.

Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.

VIDEO: Vaistininkė pataria: kaip pasirūpinti gera savijauta artėjant pavasariui? 7 patarimai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis