Vaistininkė įspėja dėl daugkartinių kaukių – veikia tik kasdien skalbiamos. Kaip jas prižiūrėti?

Vaistininkai sako pastebintys, kad viešumoje didžioji dalis dėvi vienkartines kaukes, ir perspėja tuos, kurie pasirinkę dėvėti daugkartines. Sveikatos specialistų teigimu, jeigu užsidedate bent kartą dėvėtą kaukę, turite įvertinti, kad galimai nešiojate užkratą. Vaistininkai detalizuoja, kaip namų sąlygomis prižiūrėti daugkartines kaukes.
Karantinas Vilniuje
Karantinas Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Vilmantė Uselienė pranešime žiniasklaidai sako, pastebinti, kad šiuo metu dauguma žmonių dėvi vienkartines medicinines kaukes, daugkartines, medžiagines kaukes renkasi mažoji dalis vaistinės klientų.

„Dažniausiai rekomenduoju einant į tas vietas, kur turite tikrai artimą kontaktą su daug skirtingų žmonių, dėvėti vienkartines apsaugines kaukes ir tik tada, kai žinote, kad galbūt tikrai nieko nesutiksite arba būsite lauke, galite užsidėti ir daugkartinę kaukę“, – pataria ji.

Klientams vaistinėje įsigyjant kaukių, farmacininkė dažnai pasiteirauja, ar jie žino, kaip taisyklingai jas dėvėti. Dažnai prastai priglunda medžiaginės kaukės, kurios yra pasiūtos iš netinkamos medžiagos, todėl vaistininkė pataria renkantis daugkartinę kaukę būtinai atkreipti į tai dėmesį, taip pat pasižiūrėti, ar kaukės forma tinkama uždengti ir burną, ir nosį.

Skalbti aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje

Netinkamai prižiūrimo apsauginės kaukės kenkia. Dažnai nesusimąstoma, kad į tą pačią kaukę žmogus ir nusičiaudėjo, ir nusikosėjo, būdamas su ja daug kalbėjo, o po to tiesiog įsidėjo į kišenę „iki kito karto“. Vienkartines kaukes primygtinai rekomenduojama išmesti po 3–4 val. dėvėjimo, o daugkartines plauti kiekvieną dieną, geriausia, jeigu įmanoma turėti daugkartinių kaukių tiek, kad per dieną būtų įmanoma dėvėti kelias ir visuomet – švarias.

Vienkartines kaukes primygtinai rekomenduojama išmesti po 3–4 val. dėvėjimo, o daugkartines plauti kiekvieną dieną.

Kaukių higiena ypač svarbi, nes ne tik gali praleisti užkratą, bet ir paskatinti įvairių odos problemų, pavyzdžiui, spuogelių ar pūlinukų, atsiradimą. Egzistuoja net naujas terminas „masknė“ (žodžių derinys kaukė (mask) ir aknė).

Medžiagines kaukes reikėtų skalbti po kiekvieno dėvėjimo ir, pasak vaistininkės, suprantama, kad skalbti jų kas pusvalandį nepavyks, tačiau tai daryti vos kas savaitę yra klaidinga.

Vaistinės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistinėse ir toliau gyventojai intensyviai domisi vienkartinėmis kaukėmis, šiuo metu susidomėjimas ypač jaučiamas savivaldybėse, kur yra įvestas karantinas ir kaukes būtina dėvėti ir lauke.

Patarimai dėl daugkartinių medžiaginių kaukių dėvėjimo ir priežiūros:

  1. Išsirinkite tinkamos medžiagos, mažo pralaidumo ir jums patogią kaukę. Su kauke jūs turite jaustis gerai, galėti normaliai kalbėti ir kvėpuoti.
  2. Su niekuo iš šeimos narių nesidalinkite savo daugkartine kauke.
  3. Skalbkite kaukę 60 laipsnių arba aukštesnėje temperatūroje.
  4. Nelaikykite kaukių skalbinių dėžėje, jas skalbkite iš karto po naudojimo.
  5. Kaukių skalbimui naudokite neutralius skalbimo miltelius.
  6. Venkite daugkartines kaukes dėvėti vietose, kur daug žmonių ir sudėtinga išlaikyti saugų atstumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai