Vaistininkė sako, kad jau seniai nereikėtų galvoti, kad maisto papildai – tik beskonės kapsulės. Pavyzdžiui, ieškantiems preparatų odai, plaukams ir nagams galima rasti netgi uogų skonio gelio. G.Maksimavičiūtė paaiškina, kad tokios formos maisto papildas lengvai pasisavinamas, patogus vartoti, o be to jo nereikia užgerti vandeniu.
Vis labiau grožiui puoselėti populiarėja ir vitaminai-guminukai. Anot vaistininkės, tai patrauklus variantas tiems, kam sunku nuryti tabletes, šios formos maisto papildų asortimentas vis auga, todėl tinkamiausią variantą galima rasti pagal įvairius poreikius – tiek netoleruojantiems tam tikrų medžiagų, tiek veganams, tiek ir norintiems pasimėgauti konkrečiu skoniu.
Ne tik grožiui
Renkantis maisto papildus, svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Grožiui skirtų maisto papildų sudėtyje naudinga ieškoti silicio ir biotino. Pasak vaistininkės, silicis skatina kolageno gamybą, todėl gali padėti odai tapti lygesnei, elastingesnei, kartu sustiprinti nagus ir padidinti plaukų apimtį. Biotinas būtinas sveikiems ir stipriems nagams bei plaukams, todėl jo trūkumą gali išduoti odos jautrumas ir pleiskanojimas.
Normalų kolageno susidarymą padeda palaikyti ir grožiui skirtų vitaminų sudėtyje esantis vitaminas C. Vaistininkė rekomenduoja maisto papildų sudėtyje ieškoti ir cholino, kuris prisideda prie ląstelių membranų statybos ir padeda užtikrinti normalią anti-kolageno homocisteino apykaitą. G.Maksimavičiūtė atkreipia dėmesį, kad šios medžiagos svarbios ne tik grožiui puoselėti, bet ir gerai savijautai, prisideda prie normalios kaulų, sąnarių būklės.
Grožiui naudingas ir mineralas cinkas, jis gali padėti sustiprinti plaukus odą, nagus, apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso. Farmacininkė atkreipia dėmesį, kad maisto papilduose grožiui taip pat galima rasti ir vitaminų – A, B6, B12, C, E bei D3, kurie naudingi tiek rūpinantis grožiu, tiek norint sustiprinti imuninę sistemą ir regėjimą. Be to, jie gali padėti atsikratyti nuovargio, sumažinti infekcijų riziką.
Maisto papildų grožiui sudėtyje galima rasti ir hialurono, specialistė akcentuoja, kad ši medžiaga labai naudinga odai. „Hialuronas pasižymi savybe sujungti aplink save vandenį, kurio kiekis gali būti iki tūkstančio kartų didesnis už paties hialurono molekulinę masę. Čia ir slypi sudrėkintos, skaisčios odos bei raukšlių švelnėjimo paslaptis“, – išduoda ji. Hialuronas padeda sulėtinti odos senėjimo procesą, nes pasiekia gilesnius odos sluoksnius be intervencijų.
Pasak vaistininkės, plaukų būklei palaikyti galima rasti ir atskirų maisto papildų kompleksų. Gražiems plaukams naudingas obuolių ekstraktas, kuriame yra daug naudingų medžiagų, tokių kaip procianidinas B-2, kuris reguliuoja plaukų folikulų ląstelių augimą. Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad plaukai auga lėtai, todėl gali prireikti 2–3 mėnesių, kad pamatytumėte pokyčius.
Išsaugoti energiją
Vaistininkė pripažįsta dažnai iš pasikonsultuoti skambinančių klientų išgirstanti, kad jiems trūksta energijos. Tokiu atveju svarbiausia nepamiršti poilsio, skirti pakankamai dėmesio miegui, subalansuotam dienos ritmui ir mitybai, tačiau energijai palaikyti gali būti naudingi ir specialūs preparatai.
Psichologinei funkcijai ir nervų sistemos veiklai palaikyti naudinga 5-HTP medžiaga, kuri, kaip paaiškina vaistininkė yra tai natūrali, gaunama iš Afrikoje augančių augalų sėklų.
„Kartu su vitaminu B6, ji yra būtina serotonino, žinomo kaip geros nuotaikos hormono, gamybai. Be to, vitaminas B6 padeda palaikyti normalią psichologinę ir nervų sistemos veiklą, gali padėti sumažinti pavargimo jausmą“, – sako „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojanti vaistininkė G.Maksimavičiūtė.
Siekiantiems pasirūpinti energija, vaistininkė pataria nepamiršti ir žuvų taukų. Anot jos, šiandien galima rasti ir tokių, kurių sudėtis yra praturtinta dar įvairesnėmis naudingomis medžiagomis ir yra skirti specialiai energijai palaikyti. Pavyzdžiui, ženšeniu, kuris padeda sumažinti nuovargį, vitaminais B6 ir B12, kurie rūpinasi normalia energijos apykaita, vitaminu D reikalingu kaulų, dantų būklei bei raumenų funkcijai, vitaminu C, kuris veikia kaip antioksidantas.
Ko nepamiršti?
Vaistininkė G.Maksimavičiūtė sako, kad renkantis maisto papildus pirmiausia svarbu atkreipti dėmesį į maisto papildų sudėtį – taip galėsite išsirinkti geriausiai tinkantį preparatą. Jeigu abejojate, naudinga pasikonsultuoti su vaistininkais. Kilus klausimams, su „Eurovaistinė internetu“ specialistais galite pasikonsultuoti internetu kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 18 valandos.
Taip pat svarbu įvertinti ir kokia preparato forma priimtiniausia. „Vieniems tinka tabletės ir kapsulės, kiti negali jų vartoti dėl jautraus skrandžio ar kitų priežasčių. Tokiais atvejais rekomenduoju rinktis gelius, purškiamus, ar net guminukų pavidalo maisto papildus. Nepamirškite, kad maisto papildai tik papildo racioną, todėl svarbu tinkama mityba ir sveikas gyvenimo būdas“, – paaiškina vaistininkė.
Pradėjus vartoti pasirinktus maisto papildus, svarbu nesitikėti greito rezultato. Anot G.Maksimavičiūtės, kad pasiektumėte norimą efektą, maisto papildus reikėtų vartoti 2–3 mėnesius, tada daryti 2–4 savaičių pertrauką, jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip.
5 patarimai renkantis maisto papildus:
- Rinkdamiesi maisto papildus atkreipkite dėmesį ne tik į paskirtį, bet ir į sudėtį. Maisto papilduose plaukams ieškokite biotino, silicio, nagams – cinko, seleno, odai – vitaminų A, C ir E, energijai – B grupės komplekso, ženšenio, Q10.
- Įvertinkite, kokia forma maisto papildus vartoti patogiausia.
- Nepiktnaudžiaukite maisto papildų vartojimu. Juos rekomenduojama vartoti bent 2–3 mėnesius, o po to daryti 2–4 savaičių pertrauką.
- Jeigu vartojate kelis skirtingus maisto papildus, atkreipkite dėmesį į jų sudėtį ir neperdozuokite tų pačių medžiagų.
- Nepamirškite, kad maisto papildai negali atstoti visavertės mitybos ir subalansuoto gyvenimo būdo.
Daugiau informacijos: www.eurovaistine.lt/groziui-ir-energijai